Genialny spektakl w Arenie Gliwice! MKS Dąbrowa Górnicza ograł GTK po dwóch dogrywkach

3302 widzów oglądało w Arenie Gliwice prawdziwy horror zakończony dwiema dogrywkami! GTK Gliwice odrobiło 24 punkty straty, ale na finiszu to MKS Dąbrowa Górnicza mógł cieszyć się z triumfu 105:102!

Krzysztof Kaczmarczyk
Joe Furstinger i Evariste Shonganya PAP / Hanna Bardo / Na zdjęciu: Joe Furstinger i Evariste Shonganya
Kapitalna inauguracja sezonu w Arenie Gliwice. Po jednostronnej pierwszej połowie, w drugiej spotkanie wyrównało się i trwało aż... 50 minut!

Ostatecznie triumf MKS-owi zapewnił najlepszy na parkiecie Dominic Artis, który 6 sekund przed końcem drugiej dogrywki wykorzystał dwa rzuty wolne. W całym pojedynku zaliczył 32 "oczka", 7 asyst i 4 zbiórki!

Pierwsza połowa meczu nie zapowiadała żadnych emocji - gospodarze nie potrafili "spotkać się" z koszem i schodzili do szatni przegrywając aż 19:43. - Przestrzegaliśmy w szatni, że ten mecz trzeba zamknąć w trzeciej kwarcie i nie dać się rozpędzić GTK - mówił po meczu trener MKS Michał Dukowicz.

Gliwiczanie po zmianie stron to jednak zupełnie inna drużyna - trzecią kwartę rozpoczęli od serii 13:0 i rozpoczęli pogoń. W samej tej ćwiartce ekipa Pawła Turkiewicza zdobyli aż 40 "oczek"!

MKS w grze trzymał przede wszystkim Dominic Artis, ale to GTK było "on fire". Cztery minuty przed końcem po "trójce" Duke'a Mondy'ego był remis. Końcówka była szalona - MKS pół minuty przed końcem prowadził 83:76, a jednak po rzucie Milivoje Mijovicia był remis i dogrywka.

Dodatkowe minuty MKS zaczął od dwóch rzutów z dystansu, ale gospodarze ponownie zdołali wyrównać i doprowadzić do kolejnej dogrywki. W niej szalał Tavarius Shine, który zdobył osiem punktów. Potem w kluczowej akcji blokiem na Mondy'm popisali się Artis i Evariste Shonganya i było po meczu.

Shine odkupił nieco winy za swój ostatni wybryk. Zaliczył 19 punktów, 6 zbiórek, 3 asyst i 2 bloki. 21 "oczek" dołożył Bryce Douvier, który końcówkę oglądał już z ławki (przekroczony limit fauli).

GTK do powrotu pociągnął Mijović, który do 26 punktów dołożył 13 zbiórek (z czego aż 7 w ataku). Double-double skompletował też Mondy. Ten - podobnie do Brandona Tabba - miał jednak problemy ze skutecznością. Pierwszy miał 5/17, a drugi 5/16.

GTK Gliwice - MKS Dąbrowa Górnicza 102:105 (11:23, 8:20, 40:23, 24:17, d. 9:9, 10:13)

GTK: Milivoje Mijović 24 (13 zb), Duke Mondy 16 (13 as), Brandon Tabb 16, Payton Henson 11, Joe Furstinger 10, Kacper Radwański 10, Mateusz Szlachetka 7, Łukasz Diduszko 6, Dawid Słupiński 0.

MKS: Dominic Artis 32, Bryce Douvier 21, Tavarius Shine 19, Filip Put 14, Robert Johnson 7, Marek Piechowicz 5, Evariste Shonganya 5, Iwan Wasyl 2, Jakub Kobel 0.