I liga. Efektowne otwarcie dla WKK Wrocław. Energa Kotwica Kołobrzeg bez szans

Bez niespodzianki na inaugurację I ligi koszykarzy. WKK Wrocław pokonał wysoko Energę Kotwicę Kołobrzeg 102:82. Dla gospodarzy 23 punkty zdobył Tomasz Prostak.

Patryk Neumann
Tomasz Niedbalski Materiały prasowe / Ryszard Jędrzejewski / Na zdjęciu: Tomasz Niedbalski
Pierwsze punkty w sezonie zdobył Piotr Niedźwiedzki, ale lepiej piątkowy mecz zaczęła Energa Kotwica Kołobrzeg. Goście po kilku minutach prowadzili 10:5. Szybko znaleźli się jednak w trudnej sytuacji.

WKK grał tak, jak w poprzednim sezonie, czyli szybko i zespołowo. Obronę rywali na początku drugiej kwarty rozbijali natomiast pozyskani latem Niedźwiedzki i Tomasz Prostak. Gospodarze odjechali na 29:19, a nawet 38:23. Później stracili siedem punktów z rzędu. Był to jeden z kilku przestojów, który przytrafił im się w tym spotkaniu, ale nie pozwoliło to koszykarzom z Kołobrzegu nawiązać walki o zwycięstwo.

Sprawdź składy wszystkich drużyn I ligi

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Gospodarze zdołali przekroczyć granicę 100 punktów zwyciężając 102:82. Drużyna prowadzona przez trenera Tomasza Niedbalskiego miała świetną skuteczność. Trafiła 24/35 prób za dwa oraz 16/34 za trzy punkty. Gospodarze mieli też 29 asyst. Popełnili przy tym 17 strat i to jest element, nad którym pomimo wysokiego zwycięstwa powinni popracować.

Koszykarze WKK potwierdzili swoją wszechstronność. Tomasz Prostak zdobył 23 punkty (5/9 za trzy). Miał też osiem asyst i pięć zbiórek. Piotr Niedźwiedzki do 21 "oczek" (9/14 z gry) dołożył siedem zbiórek i cztery bloki. Osiem zbiórek miał Łukasz Uberna, ale nie zdobył żadnego punktu. Świetny mecz rozegrał też Jakub Patoka - 19 punktów (7/8 z gry), siedem zbiórek, cztery asysty i dwa bloki. Po dziewięć punktów i asyst zdobył natomiast Michał Jędrzejewski.

W Enerdze Kotwicy można wyróżnić tylko dwóch koszykarzy. Bartosz Wróbel zdobył 21 punktów (6/7 za dwa) oraz miał osiem zbiórek. Jakub Stanios do 20 "oczek" dołożył sześć asyst.

Pozostałe mecze 1. kolejki odbędą się w sobotę i niedzielę. Najciekawiej zapowiada się spotkanie w Lesznie, gdzie Timeout Polonia podejmie Górnik Trans.eu Wałbrzych (czytaj więcej tutaj)

WKK Wrocław - Energa Kotwica Kołobrzeg 102:82 (24:19, 31:23, 28:20, 19:20)

WKK: Prostak 23, Niedźwiedzki 21, Patoka 19, Koelner 12, Kroczak 11, Jędrzejewski 9, Sitnik 4, Madejski 3, Matusiak 0, Pułkotycki 0, Uberna 0.

Energa Kotwica: Wróbel 21, Stanios 20, Bodych 12, Przyborowski 9, Madray 7, Kruszczyński 6, Walda 5, Janczak 2, Grujić 0, Korolczuk 0, Strzępek 0.