I liga. Wielka kwarta WKK Wrocław. Wysoka porażka Rawlplug Sokoła Łańcut

Znakomita pierwsza kwarta przesądziła o zwycięstwie WKK Wrocław nad STK Czarnymi Słupsk (95:89). Po 8. kolejce w I lidze koszykarzy nie ma już niepokonanych drużyn. Zaskakującej porażki doznał Rawlplug Sokół Łańcut.

Patryk Neumann
zawodnicy WKK Wrocław Materiały prasowe / Ryszard Jędrzejewski / Na zdjęciu: zawodnicy WKK Wrocław
Pierwsza kwarta była fenomenalna w wykonaniu WKK. Wrocławianie zaczęli od prowadzenia 17:2, a po 10 minutach wygrywali 35:20. W tej części trafili 9/10 prób za dwa i 3/6 za trzy punkty. Później STK Czarni mozolnie odrabiali straty. W trzeciej kwarcie wyszli nawet na minimalne prowadzenie. W decydującej części gospodarze ponownie odskoczyli na 10 punktów i druga porażka koszykarzy ze Słupska stała się faktem. Goście trafili 12 "trójek" przy sześciu rywali. Mieli też więcej zbiórek (39:29), ale przegrali 89:95. Michał Jędrzejewski zdobył dla WKK 25, a Tomasz Prostak 23 punkty. Double-double osiągnęli Piotr Niedźwiedzki z WKK - 13 punktów i 11 zbiórek oraz Adrian Kordalski z STK Czarnych: 13 punktów i 11 asyst.

Pięć zwycięstw z rzędu i koniec. Sposób na Rawlplug Sokół znalazł GKS Tychy, który wygrał w Łańcucie aż 103:89. Goście przeważali przez większość meczu, ale decydujący cios zadali w czwartej kwarcie (29:17). Znakomicie wykonywali oni rzuty wolne (24/27) i trafiali z dystansu (11/23). Wielkie zawody rozegrali: Michał Jankowski - 28 punktów i 10 zbiórek oraz Kacper Majka - 23 punkty i pięć asyst. Zwycięstwo GKS-u jest tym cenniejsze, że nie zagrali dwaj podstawowi koszykarze: Damian Szymczak i Paweł Zmarlak.

Czwarte zwycięstwo odniosło Miasto Szkła. Krośnianie ponownie wygrali dzięki defensywie. Zatrzymali oni Timeout Polonię (78:71). Koszykarze z Leszna nadal nie odnieśli wyjazdowego sukcesu. Goście w drugiej połowie odrobili straty, ale w końcówce byli wyraźnie słabsi. Liderami zespołu z Podkarpacia byli: Marcin Dymała - 19 punktów (8/18 z gry) oraz Alan Czujkowski - 18 punktów (7/17 z gry) i osiem zbiórek. Skuteczniejszy był Dariusz Oczkowicz, który zdobył 15 punktów (6/8 z gry) i miał sześć zbiórek oraz cztery asysty. Dla Timeout Polonii 11 punktów i 10 zbiórek uzyskał Filip Dylewicz.

Po wyrównanym meczu na trudnym terenie w Prudniku wygrał Górnik Trans.eu (87:83). Dla gości 19 punktów i osiem zbiórek uzyskał Grzegorz Kulka. Pogoń doznała czwartej porażki z rzędu, a szóstej w sezonie. Piąty mecz z rzędu przegrała Weegree AZS Politechnika. Pojedynek w Opolu do końca trzymał w napięciu.

Wydawało się, że do dogrywki doprowadził Adam Kaczmarzyk, ale na 77:75 trafił jeszcze Michał Kierlewicz. Elektrobud-Investment ZB wygrał trzeci mecz z rzędu. Wcześniej obie drużyny mocno falowały. Gospodarze zaczęli od prowadzenia 17:4, a goście w trzeciej kwarcie wygrywali 54:40. Do sukcesu poprowadzili ich zdobywca 23 punktów, Mateusz Szczypiński oraz Mateusz Szwed - 21 "oczek", osiem zbiórek i sześć asyst.

Przegrał też drugi beniaminek. Zetkama Doral Nysa Kłodzko uległa na wyjeździe Księżakowi 93:100. Dla zespołu z Łowicza po 20 punktów zdobyli Arkadiusz Kobus i Piotr Robak. Kluczowe były rzuty wolne. Gospodarze trafili 33/39 prób, a goście tylko 5/9. Wyraźną przewagę mieli też w zbiórkach (42:30).

Wyniki 8. kolejki I ligi:

Miasto Szkła Krosno - Timeout Polonia 1912 Leszno 78:71 (27:16, 15:17, 17:18, 19:20)

Miasto Szkła: Dymała 19, Czujkowski 18, Oczkowicz 15, Żmudzki 8, Spała 7, Ciesielski 5, Śpica 5, Sadło 1, Kasiński 0, Smarzy 0.

Timeout Polonia: Milczyński 16, Pabian 14, Chanas 13, Dylewicz 11, Sirijatowicz 10, Sanny 7, Krawczyk 0, Pruefer 0.

WKK Wrocław - STK Czarni Słupsk 95:89 (35:20, 23:29, 18:24, 19:16)

WKK: Jędrzejewski 25, Prostak 23, Koelner 14, Niedźwiedzki 13, Kroczak 10, Patoka 6, Matusiak 2, Uberna 2, Sitnik 0.

STK Czarni: Małgorzaciak 17, Kordalski 13, Janiak 11, Pełka 11, Fraś 10, Dutkiewicz 9, Długosz 8, Wyszkowski 7, Jakubiak 3.

Rawlplug Sokół Łańcut - GKS Tychy 89:103 (21:25, 20:22, 31:27, 17:29)

Rawlplug Sokół: Konopatzki 16, Wieloch 16, Klima 14, Pawlak 13, Karolak 10, Kulikowski 8, Ciechociński 5, Czerwonka 4, Szymański 3, Zaguła 0.

GKS: Jankowski 28, Majka 23, Kędel 14, Karpacz 12, Woroniecki 11, Wrona 9, Kulon 4, Piotrowski 2, Zawadzki 0, Ziaja 0.

KS Księżak Łowicz - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 100:93 (26:30, 17:19, 28:18, 29:26)

Księżak: Kobus 20, Robak 20, Samsonowicz 15, Ratajczak 14, Stopierzyński 12, Tradecki 12, Grod 7, Czyż 0, Świderski 0.

Zetkama Doral Nysa: Kowalski 17, Zagórski 16, Weiss 13, Nowicki 12, Malesa 11, Tomczak 10, Bartkowiak 8, Kutta 6.

Pogoń Prudnik - Górnik Trans.eu Wałbrzych 83:87 (18:21, 24:21, 20:15, 21:30)

Pogoń: Mordzak 19, Mroczek-Truskowski 16, Pisarczyk 11, Suliński 11, Nowakowski 9, Sanny 9, Sroka 4, Patryk Garwol 2, Salamonik 2.

Górnik Trans.eu: Kulka 19, Pieloch 16, Jakóbczyk 11, Cechniak 9, Wróbel 9, Glapiński 7, Durski 5, Ratajczak 5, Zywert 4, Koperski 2.

Weegree AZS Politechnika Opolska - Elektrobud-Investment ZB Pruszków 75:77 (21:16, 16:29, 20:14, 18:18)

Weegree AZS Politechnika: Kaczmarzyk 18, Wojciech Leszczyński 17, Wilk 16, Ochońko 11, Maciej Leszczyński 5, Chodukiewicz 4, Dawdo 4, Cichoń 0, Krawiec 0.

Elektrobud-Investment ZB: Szczypiński 23, Szwed 21, Kierlewicz 12, Sobczak 11, Jankowski 5, Janik 5, Dalkowski 0, Stawiak 0.