EBL. GTK nie potrafi odczarować własnej hali. "Porażka to porażka, nic innego nie ma znaczenia"

GTK Gliwice nie potrafi przełamać się w domu. W miniony weekend z wygranej na Śląsku cieszyła się BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. - To, że końcowy wynik nie odzwierciedla przebiegu meczu, nie ma żadnego znaczenia - mówi trener Paweł Turkiewicz.

Krzysztof Kaczmarczyk
Paweł Turkiewicz i GTK Gliwice Materiały prasowe / Materiały prasowe / Szymon Szczur / Na zdjęciu: Paweł Turkiewicz i GTK Gliwice
Gliwiczanie przez większość meczu byli w grze o triumf, ale w decydującej części na boisku ton rywalizacji dyktowali ostrowianie - BM Slam Stal wygrała ostatecznie 85:64.

- Nie tak chcieliśmy wrócić do domu po serii pięciu meczów wyjazdowych - komentuje Paweł Turkiewicz. - Zawodnicy włożyli dużo serca, do czwartej kwarty byliśmy w grze.

Kluczową część GTK przegrało aż 8:25. - Nie wiem co się stało. Czy to zmęczenie, czy presja? Jeżeli niektórzy sobie z nią nie radzą, to jest problem - dodaje trener.

Praktycznie jedynym zawodnikiem, który zagrał na swoim, a może i wyższym poziomie, był Joe Furstinger - amerykański środkowy zapisał w swoich statystykach 23 punkty i 14 zbiórek. Był to jego najlepszy występ w tym sezonie.

O ile zatem pod koszem było dobrze, to na obwodzie był dramat. - Mieliśmy słabą skuteczność zwłaszcza w rzutach z dystansu. Brandon Tabb miał 0/7, a Milivoje Mijović i Łukasz Diduszko 0/3 - dodaje Turkiewicz. Łącznie GTK z dystansu miało 2/17.

Ostrowianie z kolei w kluczowych minutach w ataku się praktycznie nie mylili. - W ważnych momentach brali na siebie rzuty, które trafiali. My na słabej skuteczności tego nie mieliśmy, nie trafialiśmy nawet rzutów wolnych. To wszystko miało wpływ na to, że w czwartej kwarcie mecz nam uciekł - kontynuuje szkoleniowiec GTK.

- Nie ma żadnego znaczenia, że końcowy wynik nie odzwierciedla przebiegu meczu. Porażka to jest porażka - dodaje. GTK we własnej hali legitymuje się bilansem 0:4. Gorsze są Enea Astoria Bydgoszcz (0:5) i Polpharma Starogard Gdański (0:6).

Kolejna szansa na przełamanie będzie 10 grudnia. Wtedy do Gliwic zawita Legia Warszawa. - Mamy do tego meczu trochę dłuższy czas na odpoczynek i szukanie lepszych rozwiązań, żeby zacząć grać lepiej - komentuje Turkiewicz. - Wszyscy muszą zrozumieć, że musimy wskoczyć na wyższy poziom i dawać lepszą jakość.

Wcześniej, bo w środę 4 grudnia, na gliwiczan czeka jeszcze mecz w Alpe Adria Cup przeciwko drużynie BK IMMOunited Dukes.

Czy GTK zdoła przełamać "domową" niemoc w meczu z Legią Warszawa?