EBLK. Szok i porażka Ślęzy we Wrocławiu, Artego rozbiło DGT Politechnikę

Ślęza Wrocław, która dokonała korekt w składzie i chciała walczyć o najwyższe laury, już w pierwszym meczu w 2020 roku zderzyła się ze ścianą przegrywając we własnej hali z CosinusMed Widzewem Łódź. W Gdańsku pokaz siły dało z kolei Artego Bydgoszcz.

Krzysztof Kaczmarczyk
Laura Miskiniene PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Laura Miskiniene
Wielkie emocje i niesamowicie wyrównany mecz. We Wrocławiu prowadzenie zmieniało się czternastokrotnie, a dziewięć razy na tablicy wyników był remis.

Ślęza zaczęła tak, jak się spodziewano - prowadziła 15:7. Łodzianki nie zamierzały się jednak poddać i wróciły do gry. Co więcej - na przełomie trzeciej i czwartej kwarty dzięki serii 10:0 prowadziły 55:46.

Gospodynie goniły - w końcówce po "trójce" Nevany Jovanović straty zmalały do zaledwie punktu. Triumf Widzewowi z linii rzutów wolnych zapewniła jednak Julia Drop , która mecz zakończyła z double-double w postaci 16 "oczek" i 11 asyst.

We Wrocławiu Nowy Rok zaczął się zatem od szoku. Pierwszoplanowe role odegrały Cierra Burdick i Dominika Owczarzak, ale do wygranej to nie wystarczyło. Arkadiusz Rusin bardzo ostrożnie do gry wprowadzał z kolei swoje nowe podopieczne Talię Caldwell i Sanję Mandić, które na parkiecie spędziło odpowiednio 17 i 3 minuty.

Emocji nie było za to w Gdańsku, gdzie Artego nie pozostawiło złudzeń ekipie DGT Politechnika. Już po pierwszej kwarcie bydgoszczanki prowadziły 20:8, a całe spotkanie wygrały różnicą aż 31 "oczek".

Kolejny popis dała Laura Miskiniene, która do 17 punktów dołożyła 18 zbiórek. Cztery "trójki" trafiła Elżbieta Międzik, a na obwodzie szalały Brianna Kiesel i Jennifer O’Neill. Artego zrównało się z CCC na pozycji wicelidera.