ACB. Dobry mecz Adama Waczyńskiego, pewne zwycięstwo Unicaji Malaga

Unicaja Malaga bardzo pewnie pokonała Obradoiro CAB w 16. kolejce rozgrywek hiszpańskiej ACB (85:67). Mocno do tego zwycięstwa przyczynił się Adam Waczyński.

Piotr Szarwark
Adam Waczyński Getty Images / Xinyu Cui / Na zdjęciu: Adam Waczyński
Unicaja Malaga niespodziewanie słabo rozpoczęła pojedynek z Obradoiro CAB w 16. kolejce rozgrywek ACB. Zespół, w którym na co dzień występuje Adam Waczyński już w pierwszej kwarcie tracił do rywali nawet dziewięć punktów. Losy pojedynku zaczęły odwracać się w drugiej odsłonie. Na półmetku Unicaja zdołała wyjść na minimalne prowadzenie (40:38), a w drugiej połowie nie pozostawiła złudzeń przyjezdnym i wygrała bardzo wysoko - 85:67.

Gospodarzy do triumfu poprowadził Josh Adams, który w nieco ponad 22 minuty zdobył 18 punktów. Bardzo dobrze spisał się także Waczyński. Kapitan reprezentacji Polski przebywał na parkiecie 20 minut, w tym czasie zapisał 10 punktów (2/2 za dwa, 1/4 za trzy, 3/4 z linii rzutów wolnych), miał też jedną zbiórkę i jedną asystę.

Po 16 kolejkach Unicaja legitymuje się bilansem 9-7, co daje szóste miejsce w ligowej tabeli. Waczyński notuje średnio 6,4 punktu na mecz. W kolejnym spotkaniu ekipa z Malagi na wyjeździe zmierzy się z Murcią.

Unicaja Malaga - Obradoiro CAB 85:67 (19:26, 21:12, 22:13, 23:16)

Czy śledzisz występy Polaków w lidze hiszpańskiej?