ACB. Rekord sezonu Tomasza Gielo, dobry mecz Adama Waczyńskiego

Tomasz Gielo rozegrał swój najlepszy mecz w sezonie 2019/20, a jego Iberostar Teneryfa pokonał Casademont Saragossa 111:96. W 17. kolejce ACB dobrze spisał się także Adam Waczyński, mimo porażki Unicaji Malaga.

Piotr Szarwark
Tomasz Gielo Materiały prasowe / Wojciech Figurski / MG Camp / Na zdjęciu: Tomasz Gielo
Pod koniec grudnia 2019 roku Tomasz Gielo zdobył 16 punktów i był to jego najlepszy mecz sezonu 2019/20. Ten rekord nie przetrwał jednak zbyt długo, bo reprezentant Polski w sobotę zdobył 17 "oczek" w starciu Iberostaru Teneryfa z Casademont Saragossą. Gielo spędził na parkiecie ponad 32 minuty i w tym czasie trafił aż pięć rzutów za trzy i jeden za dwa. Ponadto miał też trzy zbiórki oraz dwie asysty.

Iberostar do przerywy przegrywał różnicą 13 punktów, ale w drugiej połowie przejął inicjatywę i zwyciężył 111:96. 27 "oczek" dla triumfatorów zdobył Santiago Yusta, a 22 dołożył Marcelinho Huertas. Wśród przegranych najlepiej spisał się natomiast Dylan Ennis - autor 19 "oczek".

Dzięki wygranej ekipa Tomasza Gielo awansowała na trzecie miejsce w tabeli ligowej (bilans 11-6).

12 punktów w 17. kolejce rozgrywek zapisał z kolei Adam Waczyński, ale jego Unicaja Malaga przegrała na wyjeździe z UCAM CB Murcia 74:82. Polak spędził na parkiecie nieco ponad 18 minut, w tym czasie trafił 4 z 6 rzutów z gry i 2 z 3 rzutów osobistych. Do tego dołożył jedną zbiórkę i asystę. Gospodarzy do triumfu poprowadził Jarell Eddie - 27 punktów.

Unicaja z bilansem 9-8 zajmuje ósme miejsce w tabeli ligi hiszpańskiej.

Casademont Saragossa - Iberostar Teneryfa 99:111 (26:24, 32:21, 12:27, 29:39)
UCAM CB Murcia - Unicaja Malaga 82:74 (23:16, 16:23, 17:12, 26:23)

Czy śledzisz występy Polaków w lidze hiszpańskiej?