Koszykówka. Hubert Pabian zły po porażce w Lesznie. "To było kompletne nieporozumienie"

Timeout Polonia 1912 Leszno w środę uległa na własnym parkiecie drużynie z Poznania. Jeden z liderów gospodarzy, Hubert Pabian, nie krył rozczarowania. - Nie byliśmy sobą. To było jakieś kompletne nieporozumienie - mówił skrzydłowy.

Patryk Pankowiak
Hubert Pabian Newspix / Krzysztof Cichomski / Na zdjęciu: Hubert Pabian
Timeout Polonia 1912 Leszno wróciła do siebie po sześciu meczach wyjazdowych z rzędu. To nie był jednak udany wieczór dla podopiecznych Radosława Hyżego, bo Biofarm Basket triumfował w hali Trapez 88:68. Gospodarzom nie szło od początku spotkania.

Już po pierwszych pięciu minutach poznaniacy prowadzili 14:0. Polonia nie miała pomysłu na zatrzymanie Marcina Fliegera, który rzucił w całym spotkaniu 30 punktów. - Ten mecz był kompletnym nieporozumieniem - mówił otwarcie po środowym meczu dla WP SportoweFakty jeden z liderów drużyny z Leszna, Hubert Pabian.

- Wydaje mi się, że nie graliśmy tego, co sobie założyliśmy i nad czym ciężko pracujemy na treningach. Można to wszystko określić właśnie w kryterium nieporozumienia - dodawał zły Pabian, którego Polonia doznała trzeciej porażki z rzędu.

Gospodarzom udało się w pewnym momencie zniwelować straty do trzech punktów, ale Biofarm szybko odskoczył rywalom i kończąc trzecią kwartę zrywem 18-5, wypracował sobie spokojną zaliczkę. - Doszliśmy rywali, a później popełniliśmy kilka prostych strat i znów byliśmy daleko w tyle - dodawał Pabian. - To nie był nasz dzień, w ogóle nie byliśmy sobą - podkreślał skrzydłowy.

Przed zespołem z Leszna szansa na szybkie zmazanie plamy ze środowego wieczoru, bo już w sobotę przyjdzie im rywalizować w Łowiczu z tamtejszym Księżakiem. - Musimy wrócić do swojego rytmu i swoich założeń. Każdy powinien przemyśleć sobie kilka rzeczy w zaciszu szatni. Dobrze, że już w sobotę mamy szansę na rehabilitację - dodawał Hubert Pabian w rozmowie z naszym portalem.

Timeout Polonia 1912 Leszno wciąż myśli o play offach. Ich aktualnie bilans 6-10 daje im 11. miejsce w tabeli, ale ósma Pogoń Prudnik ma tylko o jeden triumf więcej. - To, że nam nie poszło z Poznaniem, nie oznacza, że zwiesimy głowy. Musimy przyjść na trening, przeanalizować mecz i zobaczyć, co zrobiliśmy źle. Dobrych rzeczy było bardzo mało, więc o tym nie będziemy nawet myśleć - zaznaczał Hubert Pabian.

Czy Timeout Polonia 1912 Leszno awansuje do fazy play off?