Kwarta w Eurolidze niczym z NBA! 41 punktów Realu Madryt, 19 z nich Randolpha, Campazzo miał 10 asyst

Real Madryt otworzył mecz w Berlinie, zdobywając aż 41 punktów. To klubowy rekord w rozgrywkach Euroligi. Brylowali wtedy Anthony Randolph i Facundo Campazzo.

Patryk Pankowiak
Anthony Randolph (w środku) PAP/EPA / HAYOUNG JEON / Na zdjęciu: Anthony Randolph (w środku)
To była kwarta rodem z parkietów NBA. Real Madryt w pierwsze 10 minut meczu przeciwko Albie Berlin zdobył aż 41 punktów (rywale 25)! Sam Anthony Randolph rzucił ich 19, Amerykanin wykorzystał wszystkie siedem oddanych przez siebie rzutów. Facundo Campazzo zanotował w tym czasie 10 asyst.

Real ustanowił rekordu klubu pod względem liczby zdobytych punktów w jednej kwarcie, ale zaraz historycznym wynikiem popisała się również Alba!

Wszystko błyskawicznie zmieniło się o 180 stopni, bo drużyna z Hiszpanii w drugiej odsłonie wykorzystała zaledwie 3 na 16 oddanych rzutów. Gospodarze z Berlina triumfowali w drugiej odsłonie 35:9 i do przerwy niespodziewanie to Alba prowadziła 60:50.

Jednak po zmianie stron znów lepszy był Real, który triumfował ostatecznie 103:97 i odniósł 18. zwycięstwo w najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywkach. Anthony Randolph i Jaycee Carroll zdobyli po 27 punktów, a Campazzo wyrównał rekord Euroligi - zanotował 19 asyst.

Czy Real Madryt zwycięży w tym sezonie Euroligi?