EBL. Sparing. Victor Ruud będzie mocny. Arged BMSlam Stal wygrała w stolicy

Victor Ruud na pewno będzie solidnym wzmocnieniem, a Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski to bez dwóch zdań kandydat do medali. W niedzielę ostrowianie wygrali w Warszawie z Legią 92:79.

Krzysztof Kaczmarczyk
James Florence Materiały prasowe / Rafał Jakubowicz / Na zdjęciu: James Florence
- Victor potrzebuje dwa, trzy tygodnie mocnego treningu - mówił po ostatnim teście Łukasz Majewski, trener "Stalówki".

Były obawy, czy Victor Ruud może grać jeszcze na wysokim poziomie. W niedzielę zaliczył drugi występ w ekipie Arged BMSlam Stali. Mecz rozpoczął w "piątce", na parkiecie spędził 24 minuty notując 16 punktów i 3 zbiórki.

Stalówka w stolicy pokazała siłę przede wszystkim ofensywną. W pierwszej kwarcie Legia dotrzymywała kroku. W drugiej Legia prowadziła jeszcze 38:36, ale potem "Stalówka" szybko odjechała dzięki serii 14:0.

Rekordowo ostrowianie prowadzili różnicą piętnastu "oczek", ale podopieczni Wojciecha Kamińskiego rzucili wyzwanie - na decydującą część wychodzili przegrywając tylko 63:69. W finalnej kwarcie przyjezdni zdołali odbić napór Legii, która trzy minuty przed końcem po skutecznej akcji Grzegorza Kulki przegrywała tylko 79:82.

Stal zdołała się wybronić - James Florence wypatrzył na dystansie Chrisa Smitha, a ten trafił kluczową dla losów meczu "trójkę". Kolejną - na dobicie - dołożył Jakub Garbacz i tego ostrowianie już nie zmarnowali, finalnie wygrywając różnicą 13 "oczek".

Legia nie miała sposobu na zatrzymanie Josipa Sobina, który miał 15 punktów (7/7 z gry) i 8 zbiórek. Najskuteczniejszym graczem ostrowian był z kolei jej bohater Smith, autor 21 punktów - wykorzystał 7 z 10 rzutów z gry, w tym 3 z 5 "trójek". Dla Legii 21 "oczek" i 8 zbiórek miał Justin Bibbins, a cztery mniej dołożył Jakub Karolak.

Legia i Arged BMSlam Stal mają za sobą ostatni sprawdzian przed startem nowego sezonu Energa Basket Ligi, który ruszy w czwartek 27 sierpnia.

Legia Warszawa - Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski 79:92 (27:28, 13:24, 23:17, 16:23)

Legia: Justin Bibbins 21, Jakub Karolak 17, Jamel Morris 12, Grzegorz Kulka 9, Dariusz Wyka 7, Adam Linowski 5, Mariusz Konopatzki 4, Jakub Sadowski 2, Grzegorz Kamiński 2, Przemysław Kuźkow. 0.

Arged BMSlam Stal: Chris Smith 21, Victor Ruud 16, Josip Sobin 15, James Florence 12, Jakub Garbacz 9, Marcin Dymała 9, Szymon Ryżek 5, Taurean Green 5, Shawn King 0.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Czy Arged BMSlam Stal powróci do finałów Energa Basket Ligi?