EBL. Męczarnie GTK w starciu z osłabioną Polpharmą. Varnado i Rhett dominowali

Arena Gliwice pozostała niezdobyta, lecz trener Matthias Zollner z pewnością nie tak wyobrażał sobie przebieg meczu z Polpharmą Starogard Gdański. Gospodarze wygrali 91:77, ale szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili dopiero w czwartej kwarcie.

Krzysztof Kaczmarczyk
MJ Rhett Materiały prasowe / Materiały prasowe / Szymon Szczur / Na zdjęciu: M.J. Rhett
"Farmaceuci" zaskoczyli i od początku to oni narzucili swój rytm gry - w pewnym momencie prowadzili nawet różnicą 12 "oczek".

GTK miało jednak więcej armat i zdecydowanie szerszą rotację, a to w końcu musiało przynieść efekt. Kluczowe dla losów meczu działy się w czwartej kwarcie.

Jeszcze w 35 minucie "Kociewskie Diabły" prowadziły 73:71 po "trójce" Trevona Allena. Od tego stanu gliwiczanie zaliczyli jednak decydującą dla losów pojedynku serię dziewięciu punktów z rzędu. Ważne rzuty z dystansu trafiał Daniel Gołębiowski i Polpharma nie była się już w stanie podnieść.

Goście wystąpili w Gliwicach bez zwolnionego Sama Millera i kontuzjowanego Sebastian Kowalczyk. Oprócz ubytków i wąskiej rotacji mieli ogromne problemy w strefie podkoszowej - podopieczni Marka Łukomskiego "deskę" przegrali aż 26:43.

Pojedynek zaczął się niejako zgodnie z oczekiwaniami, bo gospodarze po mocnym otwarciu prowadzili 13:4. Nie mająca jednak nic do stracenia Polpharma szybko się podniosła i to ona prowadziła po pierwszej kwarcie.

Ekipa Matthiasa Zollnera szybko traciła dystans, a w 26. minucie przegrywała nawet 45:57. Nie tylko na trybunach, ale i w obozie GTK panowała konsternacja. Wtedy jednak gospodarze zaliczyli zryw (16:2), który przeniósł się na decydującą część. Tym samym niespodzianki na Śląsku jednak nie było.

Wśród triumfatorów szalał Jordon Varnado, który uzbierał aż 30 punktów (11/16 z gry). 13 asyst rozdał Josh Perkins, a kolejny bardzo udany występ zanotował M.J. Rhett (double-double), u którego nie widać najmniejszych problemów i znaków po poparzonych rękach.

GTK Gliwice - Polpharma Starogard Gdański 91:77 (21:24, 15:21, 25:17, 30:15)

GTK: Jordon Varnado 30, Daniel Gołębiowski 16, M.J. Rhett 16 (12 zb), Szymon Szymański 10, Terry Henderson 8, Josh Perkins 7 (13 as), Martin Krampelj 2, Łukasz Diduszko 2, Mateusz Szlachetka 0, Bartosz Majewski 0.

Polpharma: Trevon Allen 22, James Washington 20, Grzegorz Surmacz 13, Steven Haney 10, Peter Olisemeka 4, Jacek Jarecki 4, Sebastian Walda 4, Radosław Chorab 0.