El. EuroBasket. Izrael sprawił niespodziankę. Pokonał Hiszpanię i prowadzi w grupie Polaków

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Miguel Angel Polo / Na zdjęciu: Quino Colom (z piłką) z reprezentacji Hiszpanii

Mistrzowie Świata ponieśli drugą porażkę w kwalifikacjach do EuroBasketu 2022. Polacy pokonali w lutym Hiszpanów, a teraz lepsza od nich okazała się także reprezetnacja Izraela.

W tym artykule dowiesz się o:

Izrael wciąż niepokonany w grupie A! Świetna druga połowa zapewniła im zwycięstwo nad aktualnymi mistrzami świata i trzecie zwycięstwo w kwalifikacjach do mistrzostw Europy w koszykówce mężczyzn.

Izraelczycy pokonali Hiszpanię 95:87, a 21 punktów rzucił Tamir Blatt. Syn słynnego trenera, Davida Blatta zanotował również dziewięć asyst.

Hiszpański zespół niespodziewanie poniósł drugą porażkę w kwalifikacjach do EuroBasketu 2022. W zespole mistrzów świata zabrakło największych gwiazd, graczy występujących na co dzień w NBA i Eurolidze, ale ich porażkę można uznać za niespodziankę.

Gospodarze turnieju kwalifikującego, organizowanego w Walencji, prowadzili do przerwy 52:36, aby ostatecznie przegrać 87:95. Druga połowa w wykonaniu Izraelczyków była kapitalna. Ostatnia, kluczowa odsłona zakończyła się wynikiem 28:15.

Izrael z bilansem 3-0 prowadzi w grupie A, w której są także Polacy (bilans 2-1). Hiszpania ma na swoim koncie dwie porażki i jedno zwycięstwo, co umiejscawia ich na trzecim miejscu.

Wynik:

Izrael - Hiszpania 95:87 (21:27, 15:25, 31:20, 28:15) (Blatt 21, Mekel 18, Giant 17, Cohen 17 - Colom 24, Lopez-Arostegui 13, Brizuela 10)