Euroliga. Zenit wygrał w Walencji, Mateusz Ponitka kontynuuje passę dobrych występów

W zaległym meczu 4. kolejki Euroligi Zenit Sankt Petersburg pokonał Valencia Basket 85:72. Swój niemały wkład w sukces miał Mateusz Ponitka, kapitan drużyny.

Krzysztof Kaczmarczyk
Mateusz Ponitka WP SportoweFakty / Artur Lawrenc / Na zdjęciu: Mateusz Ponitka
Polak w ostatnim czasie znajduje się w wielkiej formie. Bardzo dobry występ w reprezentacji przeciwko Izraelowi (23 punkty), potem perfekcyjny mecz w VTB przeciwko Uniksowi Kazań (23 punkty i 7/7 z gry).

Tym razem Mateusz Ponitka dał próbkę swoich umiejętności w Eurolidze. W 21 minut spędzonych na parkiecie w Walencji zanotował 10 punktów, 4 asysty, zbiórkę i przechwyt. Wykorzystał 4 z 5 rzutów z gry (2/3 z dystansu).

Zenit źle wszedł w mecz, a drugą kwartę przegrał nawet różnicą 10 punktów. Po zmianie stron zaczęło się jednak ofensywne szaleństwo ekipy z Sankt Petersburga - w drugiej połowie podopieczni Xaviera Pascuala zdobyli aż 52 "oczka", co pozwoliło odwrócić losy pojedynku.

Z bilansem siedmiu zwycięstw i trzech porażek Zenit zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli Euroligi. Ekipa z Sankt Petersburga ma dwa mecze zaległe (z AX Armani Exchange Milan i Panathinaikosem Ateny).

Mateusz Ponitka w dotychczas dziesięciu rozegranych meczach notował średnio 8 punktów, 4,7 zbiórki i 2,9 asysty. Trafia ze skutecznością na poziomie 51 procent.

Valencia Basket - Zenit Sankt Petersburg 72:85 (12:16, 27:17, 21:32, 12:20)

Bomba transferowa w EBL! Igor Milicić wraca do Polski!