BCL. Mecz do zapomnienia. Falco Szombathely rozjechało Pszczółkę Start

W swoim czwartym meczu w koszykarskiej Lidze Mistrzów Pszczółka Start Lublin przegrała we własnej hali z Falco Vulcano Szombathely 59:83. To najgorszy występ wicemistrzów Polski w tych rozgrywkach.

Krzysztof Kaczmarczyk
Kamil Łączyński i Benedek Varadi PAP / Wojtek Jargiło / Na zdjęciu: Kamil Łączyński i Benedek Varadi
Piąty mecz i piąta porażka - w takim stylu Start jednak jeszcze w Basketball Champions League nie przegrał. Chociaż trudno mówić o jakimkolwiek stylu...

Po pierwszej połowie goście z Węgier prowadzili 46:18 i to wystarczy za komentarz do tego, co działo się w hali Globus w Lublinie. Rywale grali swobodnie, a przewagę zbudowali z wielką łatwością.

Na parkiecie szalał Benedek Varadi. W niespełna 30 minut zaliczył 19 punktów, 8 zbiórek, 7 asyst i 3 przechwyty. To zdecydowanie najlepszy występ 25-latka w tych rozgrywkach - jego wskaźnik efektywności gry wskazał liczbę 26. Dotychczas najlepszym wynikiem było 9.

W drugiej połowie goście już zluzowali, co pozwoliło nieco podreperować Startowi wynik. Udało się nawet przekroczyć granicę przyzwoitości, czyli zdobyć 50 punktów. Najskuteczniejszymi graczami byli Martins Laksa (13 punktów, 4 asysty i 4 zbiórki) oraz Yannick Franke (12 punktów i 6 zbiórek).

Start bez Josha Sharmy (odszedł do ACB) oraz Sherrona Dorsey-Walkera nie ma argumentów na walkę o zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Tutaj do rozegrania zostało już tylko jedno spotkanie, a prezes Arkadiusz Pelczar zapowiada, że już niedługo zespół będzie silniejszy. Czytaj pojawią się wzmocnienia.

Swój ostatni mecz w debiutanckim sezonie BCL lublinianie rozegrają 19 stycznia - wtedy na wyjeździe zmierzą się z liderem grupy Casademont Saragossą, która ma już pewny awans do kolejnej fazy.

Pszczółka Start Lublin - Falco Vulcano Szombathely 59:83 (7:17, 11:29, 17:15, 24:22)

Start: Martins Laksa 13, Yannick Franke 12, Kacper Borowski 9, Roman Szymański 8, Kamil Łączyński 6, Mateusz Dziemba 5, Damian Jeszke 4, Bartłomiej Pelczar 2, Tymoteusz Pszczoła 0.

Falco: Benedek Varadi 19, Boris Barac 14, De'Quon Lake 12, Evan Bruinsma 12, Zoltan Perl 11, Szilard Benke 8, Devin Searcy 7, Peter Doktor 0, Benedek Kovacs 0, Andras Dancsecs 0.

Basketball Champions League, grupa D (2020/2021)