Euroliga. Mateusz Ponitka spudłował ważny rzut. Wcześniej radził sobie bardzo dobrze

Zenit Sankt Petersburg przegrał na wyjeździe z Bayernem Monachium (80:82) w 19. kolejce Euroligi. Dobry mecz rozegrał Mateusz Ponitka, choć w końcówce spudłował ważny rzut.

PS
Mateusz Ponitka WP SportoweFakty / Artur Lawrenc / Na zdjęciu: Mateusz Ponitka
Zenit Sankt Petersburg przystępował do wyjazdowego spotkania z Bayernem Monachium po serii trzech kolejnych zwycięstw w Eurolidze. Ekipa z Rosji była na dobrej drodze do przedłużenia tej passy. Do przerwy Zenit prowadził różnicą ośmiu punktów, ale - jak się okazało - nie była to wystarczająca zaliczka.

Gospodarze już w trzeciej kwarcie odrobili wszystkie straty, a losy pojedynku rozstrzygały się wręcz do ostatnich sekund. Na 99 sekund przed końcem Vladimir Lucic wykorzystał dwa rzuty osobiste i wyprowadził Bayern na prowadzenie 76:75. W odpowiedzi za dwa nie trafił Mateusz Ponitka i po chwili faulował Lucicia. Ten znów nie pomylił się na linii rzutów wolnych, Bayern odskoczył na trzy punkty i nie oddał już prowadzenia.

Ponitka do momentu niecelnego rzutu w ważnym momencie rozgrywał bardzo dobre spotkanie. W sumie zapisał obok swojego nazwiska 14 punktów (4/5 za dwa, 2/4 za trzy), miał sześć zbiórek i trzy asysty. Liderem Zenitu był natomiast Arturas Gudaitis - autor 22 "oczek".

Wśród triumfatorów czterech zawodników zakończyło rywalizację z dwucyfrowym dorobkiem punktowym. 17 "oczek" zdobył lider Bayernu - Wade Baldwin.

Zenit aktualnie legitymuje się bilansem 11-6 w Eurolidze, co daje im piąte miejsce w tabeli. Bayern z kolei ma bilans 12-7 i jest czwarty.

Bayern Monachium - Zenit Sankt Petersburg 82:80 (13:19, 19:21, 24:16, 26:24)

Wielki transfer w NBA! James Harden wymieniony do Brooklyn Nets!