Świetna postawa Polaków w ligach zagranicznych. Michalak znów szalał w Niemczech

Michał Michalak znów był najlepszym graczem Syntainics MBC Weissenfels, ale jego zespół musiał uznać wyższość Telekom Basket Bonn (97:103). W Hiszpanii bardzo dobrze spisali się A.J. Slaughter i Jarosław Zyskowski.

PS
Michał Michalak Getty Images / Martin Rose / Na zdjęciu: Michał Michalak
Michał Michalak niezmiennie jest wyróżniającym się graczem ligi niemieckiej. W środę, w meczu Syntainics MBC z Brose Baskets Bamberg, zdobył 19 punktów w 19 minut, choć jego zespół poległ 80:95.

W sobotę Michalak spisał się jeszcze lepiej. Reprezentant Polski w 32 minuty zdobył aż 26 punktów (3/6 za dwa, 4/11 za trzy i 8/9 z linii rzutów wolnych). Do tego dołożył pięć zbiórek, trzy asysty oraz dwa przechwyty. To jednak nie wystarczyło do wygranej z Telekom Baskets Bonn - mecz zakończył się wynikiem 97:103. Dla zespołu Michalaka to piąta porażka z rzędu.

Bardzo dobrze spisali się także reprezentanci Polski w Hiszpanii. A.J. Slaughter zdobył 12 punktów dla Herbalife Gran Canaria, dołożył dwie asysty i zbiórkę, a jego zespół pokonał Baxi Manresa 83:77. W barwach Herbalife zagrał także Aleksander Balcerowski - w pięć minut zdobył dwa punkty i cztery zbiórki.

Jarosław Zyskowski był natomiast drugim najlepszym strzelcem RETAbet Bilbao Basket w starciu z FC Barceloną. Polak w 22 minuty zdobył 13 "oczek" (5/9 za dwa, 1/3 za trzy), a także zanotował dwie zbiórki, asystę i przechwyt. Jego zespół uległ jednak Barcelonie 73:90.