Euroliga. Zenit w grze o play-offy. 22 minuty Mateusza Ponitki

Mateusz Ponitka i jego Zenit Sankt Petersburg walczą o udział w play-offach Euroligi. W piątek przybliżyli się do nich, pokonując Asvel Lyon 87:53.

PS
Mateusz Ponitka WP SportoweFakty / Artur Lawrenc / Na zdjęciu: Mateusz Ponitka
Piątkowy mecz Euroligi pomiędzy Zenitem Sankt Petersburg a Asvel Lyon miał dwie odsłony. W pierwszej byliśmy świadkami wyrównanej rywalizacji, w której rosyjski zespół miał zaledwie cztery punkty przewagi na półmetku. Wszystko zmieniło się jednak po przerwie.

Zenit wrzucił wyższy bieg zarówno w ataku, jak i w defensywie - koszykarze Asvel w trzeciej kwarcie zdobyli tylko sześć punktów, a w czwartej dziesięć. Druga połowa zakończyła się wynikiem 46:16 dla zespołu Mateusza Ponitki, a cały mecz triumfem Zenitu 87:53.

Reprezentant Polski spędził na parkiecie 22 minuty. W tym czasie zapisał sześć punktów (1/2 za trzy, 3/4 z linii rzutów wolnych), a oprócz tego dołożył siedem zbiórek i dwie asysty. Liderami Zenitu w tym spotkaniu byli Austin Hollins oraz Billy Baron - obaj zdobyli po 15 "oczek".

Zenit aktualnie zajmuje ósme miejsce w tabeli Euroligi, ostatnie premiowane awansem do play-offów (bilans 18-14). Chrapkę na TOP 8 ma jednak także TD Systems Baskonia Vitoria-Gasteiz oraz Valencia Basket. Obie ekipy legitymują się bilansem 18-15.

Drużyna Ponitki w dwóch pozostałych meczach sezonu regularnego zmierzy się z Maccabi Playtika Tel Awiw (9 kwietnia) i Panathinaikosem Ateny (12 kwietnia).

EBL. Szok w Ostrowie! Odrodzenie Pszczółki Startu i 1-1 w serii!

Czy Zenit Sankt Petersburg awansuje do play-offów Euroligi?