Polki ponownie bez szans ze Słowenkami. "To przeraża mnie najbardziej"

Przygotowujące się do EuroBasketu Słowenki ponownie dały lekcję koszykówki reprezentacji Polski. Podopieczne Marosa Kovacika nawet na moment nie były w stanie im zagrozić przegrywając ostatecznie w Lublanie 53:89.

Krzysztof Kaczmarczyk
reprezentacja Polski koszykarek Materiały prasowe / yukaphoto.com.pl/PZKosz / Na zdjęciu: reprezentacja Polski koszykarek
- Słowenia pokazała nam gdzie jest europejska koszykówka, jak się gra w koszykówkę - przyznał po spotkaniu trener Maros Kovacik (koszkadra.pl).

Polki nieźle zaczęły, ale wyrównany bój toczyły tylko w pierwszej kwarcie. Potem źle weszły w drugą, a proste straty sprawiły, że Słowenki zdobywały seryjnie łatwe punkty.

Na drugą połowę Biało-Czerwone wychodziły przegrywając 28:47, ale na parkiecie nie zmieniło się zupełnie nic - to Słowenki dominowały i swobodnie powiększały swoją przewagę.

- Presja na piłkę, dużo fizycznej gry czy też walki o każdy centymetr parkietu - tak skomentował postawę Słowenek trener Kovacik. - My natomiast z każdą kolejną minutą, mieliśmy dużo więcej strachu i doszło do tego, że nikt nie chciał mieć piłki w rękach.

Najbardziej przeraża mnie to, że te zawodniczki, jakie tutaj są, nie walczyły. Można przegrać 20 lub większą ilością punktów, lecz po walce. Nie można się poddawać, trzeba pokazać chęci do gry i wolę walki. Tak dzisiaj nie było - zakończył.

Była to druga wysoka porażka Polek ze Słowenkami w krótki czasie. Przed tygodniem - w słowackich Pieszczanach - Biało-Czerwone przegrały 67:86. We wtorek kolejne starcie obu zespołów.

Słowenia - Polska 89:53 (21:16, 26:12, 23:12, 19:13)

Punkty dla Polski: Zuzanna Sklepowicz 8, Kamila Borkowska 8, Roksana Schmidt 7, Klaudia Niedźwiedzka 6, Klaudia Gertchen 5, Emilia Kośla 5, Agnieszka Skobel 4, Anna Jakubiuk 4, Kamila Podgórna 3, Liliana Banaszak 2, Magdalena Szymkiewicz 1.