Abramczyk Cup. Legia w finale, sporo emocji w meczu gospodarzy

Spore emocje towarzyszyły spotkaniu Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz z Treflem Sopot. Ostatecznie triumfowali goście, ale potrzebowali do tego dodatkowych pięciu minut. Z kolei w drugim starciu Legia Warszawa wygrała z Kingiem Szczecin.

Dawid Siemieniecki
Dariusz Wyka Materiały prasowe / Piotr Koperski / Na zdjęciu: Dariusz Wyka
Spotkanie pomiędzy ekipami z Warszawy i Szczecina zaczęło się bardzo źle dla podopiecznych Rolandasa Jarutisa. Gracze Kinga rozpoczęli od wyniku 0:16 i zmuszeni byli odrabiać straty, co czynili przez całe spotkanie. Jeszcze w pierwszej połowie byli w stanie zbliżyć się do rywali na kilka punktów, jednak to zawodnicy ze stolicy schodzili do szatni w lepszym położeniu.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ wielkiej zmianie. Wprawdzie szczecinianie na kilka minut przed końcem tracili do Legii niewielką stratę, ale w samej końcówce gracze Wojciecha Kamińskiego wrzucili wyższy bieg i finalnie zwyciężyli różnicą 13 punktów. Najwięcej, bo aż 26 "oczek" rzucił Muhammad-Ali Abdur-Rakhman, wspierany głównie przez Raymonda Cowelsa.

Zdecydowanie więcej emocji towarzyszyło spotkaniu pomiędzy Enea Abramczyk Astorią a Treflem. Trudno stwierdzić, aby gospodarze dyktowali warunki w pierwszej połowie, jednak ich gra wyglądała lepiej niż gości znad morza. Zmieniło się to jednak w drugiej połowie, kiedy to zafunkcjonowała bardzo groźna broń koszykarzy Marcina Stefańskiego, czyli rzuty za trzy punkty!

Świetnie w tym elemencie wyglądali zwłaszcza Yannick Franke oraz Karol Gruszecki, którzy w całym meczu trafili łącznie 9 z 15 wykonywanych rzutów z dystansu. Odpowiedzią Enea Abramczyk Astorii były za to akcje Mateusza Zębskiego i Paula Jorgensena. To właśnie dzięki nim ekipa z grodu nad Brdą zdołała w końcówce dogonić gości, jednak punkty na wagę dogrywki zdobył Dominykas Domarkas.

W trakcie dodatkowych pięciu minut trwała walka praktycznie punkt za punkt. Bohaterem gospodarzy mógł zostać wspomniany Jorgensen, ale przy wyniku 91:92 najpierw spudłował dwa rzuty wolne, a chwilę później - w ostatniej akcji meczu - popełnił stratę, która spowodowała, że to sopocianie zmierzą się z Legią w niedzielnym finale.