EBL. Niemożliwe nie istnieje! Wielki powrót i niesamowita historia meczu inaugurującego sezon

Co to był za mecz! O pierwszym meczu sezonu 2021/2022 w Energa Basket Lidze wszyscy będą pamiętać długo. Beniaminek, ekipa Grupa Sierleccy Czarni Słupsk, wrócił z bardzo dalekiej podróży meczu w Radomiu.

Krzysztof Kaczmarczyk
koszykarze Grupa Sierleccy Czarni Słupsk WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: koszykarze Grupa Sierleccy Czarni Słupsk
Doskonale przywitali się z Energa Basket Ligą koszykarze Czarnych z Williamem Garrettem na czele. Słupszczanie przegrywali różnicą 18 punktów, a parkiet opuszczali jako zwycięzcy.

Pierwsze minuty dla podopiecznych Mantasa Cesnauskisa były fatalne. Strata goniła stratę, a napędzani skutecznymi akcjami A.J. Englisha i Mike'a Moore'a (łącznie 20 punktów w pierwszej kwarcie) prowadzili nawet 35:17.

Goście zdołali się jednak otrząsnąć i powoli wracać do gry. Z minuty na minutę lepiej czuł się również Garrett, który finalnie okazał się bohaterem Czarnych.

Lider słupszczan uzbierał 32 punkty, 7 zbiórek i 3 asysty. To on pociągnął swój zespół do sukcesu. Jeszcze na początku czwartej kwarty HydroTruck prowadził nawet 64:52, ale to nie wystarczyło, bo Garrett rozpoczął swój show.

Po jego siedmiu "oczkach" z rzędu Czarni przegrywali już tylko 63:66. Po kolejnej jego "trójce" straty zmalały już do zaledwie punkty. Potem dołączył się Mikołaj Witliński i zrobiło się gorąco.

To silny skrzydłowy dał ekipie ze Słupska prowadzenie 78:77, ale kluczowa akcja należała jednak do Garretta. Zbiórka w ataku, wymuszenie przewinienia i skuteczna akcja na niespełna 9 sekund przed ostatnią syreną. HydroTruck miał swoją akcję na dogrywkę, ale English nie trafił z trudnej pozycji i to Czarni zostali pierwszym liderem EBL w sezonie 2021/2022.

Marek Popiołek otarł się o wygraną w swoim debiucie. Nie pomogło 27 "oczek" Englisha. Po znakomitym początku potem zatrzymał się Moore, którego licznik zatrzymał się finalnie na 14 punktach.

HydroTruck Radom - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 80:83 (28:15, 17:19, 17:18, 18:31)

HydroTruck: A.J. English 27, Michael Moore 14, Filip Kraljević 13, Anthony Ireland 11, Aleksander Lewandowski 7, Danilo Ostojić 4, Paweł Dzierżak 2, Filip Zegzuła 2, Daniel Wall 0, Jakub Zalewski 0.

Czarni: William Garrett 32, Mikołaj Witliński 15, Lewis Beech 11, Marek Klassen 9, Kalif Young 6, Maciej Kucharek 5, Jakub Musiał 2, Dawid Słupiński 2, Błażej Kulikowski 1, Adrian Kordalski 0.