To nie była wielka koszykówka. Kuriozalne "popisy" w stolicy

Po co najmniej dziwnym meczu Legia Warszawa pokonała we własnej hali Polski Cukier Pszczółka Start Lublin 69:60. Wygraną podopiecznym Wojciecha Kamińskiego zapewnił rzut z dystansu.

Krzysztof Kaczmarczyk
Na zdjęciu od lewej: Adam Kemp i Jimmie Taylor PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu od lewej: Adam Kemp i Jimmie Taylor
Start po przełamaniu w ostatnim meczu chciał pójść za ciosem. W Warszawie lublinianie zapomnieli jednak wyjść na drugą kwartę. To kosztowało ich mecz.

Lublinianie przed przerwą mieli 27 procent skuteczności rzutów z gry w tym 0/9 zza łuku i 9 strat. W drugiej kwarcie podopieczni Davida Dedka zdobyli 4 "oczka"!

Legia nie mogła z tego nie skorzystać, bo "siedział" rzut zza łuku. Z dystansu jak w transie trafiał m.in. Grzegorz Kulka, a gospodarze mieli nawet 22 punkty przewagi.

Po zmianie stron to jednak Legia stanęła - dosłownie i w przenośni. Grała na stojąco, to i wynik nie był w stanie drgnąć. Goście przełamali się z kolei na dystansie i zaczęli się zbliżać. Efekt był taki, że Start zmniejszył straty do pięciu "oczek" (46:51).

Ekipa Wojciecha Kamińskiego odpaliła jednak swoją największa broń. Zza linii 6,75 trafili kolejno Muhammad-Ali Abdur-Rahkman, Łukasz Koszarek i Raymond Cowels. Po tych ciosach Start nie był już w stanie wrócić do meczu i musiał pogodzić się porażką w stolicy.

Abdur-Rahkman z dorobkiem 17 punktów był najskuteczniejszym graczem Legii. Warto dodać, że swoje konto otworzył dopiero w drugiej kwarcie, bo w pierwszej nie mógł spotkać się z koszem (0/4 z gry). Kulka zakończył pojedynek z 4 "trójkami", a Koszarek do 8 "oczek" rozdał 11 asyst.

Start miał w Warszawie 4/21 zza łuku. Tweety Carter zaliczył 2/11 z gry, dodając do tego zaledwie jedną asystę. 10 punktów, 5 asyst i 4 zbiórki zapisał w statystykach Josh Sharkey, który rozpoczął sezon w Legii.

Legia Warszawa - Polski Cukier Pszczółka Start Lublin 69:60 (18:17, 25:4, 8:20, 18:19)

Legia: Muhammad-Ali Abdur-Rahkman 17, Grzegorz Kulka 14, Raymond Cowels 11, Łukasz Koszarek 8 (11 as), Dariusz Wyka 7, Jure Skifić 6, Grzegorz Kamiński 5, Adam Kemp 1, Szymon Kołakowski 0, Jakub Śliwiński 0.

Start: Doron Lamb 12, Mateusz Kostrzewski 11, Josh Sharkey 10, Jimmie Taylor 9, Mateusz Dziemba 7, Tweety Carter 6 (11 zb), Quenton DeCosey 5, Damian Jeszke 0, Roman Szymański 0, Bartłomiej Pelczar 0, Sebastian Walda 0.