Koszarek nigdy się nie skończy? To się nazywa wrócić do Europy

Legia Warszawa z przytupem wróciła do FIBA Europe Cup. Stołeczny zespół pokonał w Rumunii CSM CSU Oradea 76:66. "Profesor" Łukasz Koszarek nadal bryluje i być może nawet zaskakuje.

Krzysztof Kaczmarczyk
Łukasz Koszarek Materiały prasowe / Marcin Bodziachowski / Na zdjęciu: Łukasz Koszarek
W jednym z ostatnich wywiadów Łukasz Koszarek przyznał, że zanim do drużyny dołączy nowy zawodnik, to oni muszą "przepychać" mecze.

I mecz w Oradei miał dwa oblicza. Co prawda gospodarze zaczęli od prowadzenia 8:0, ale Legia w mgnieniu oka odrobiła straty i przejęła kontrolę.

Być może mecz udałoby się zamknąć już przed przerwą, ale ogromne problemy ze skutecznością miał  Muhammad-Ali Abdur-Rahkman - lider punktowy stołecznego zespołu miał przed przerwą 2/11 z gry.

Jego problemy długo nie przekładały się jednak na wynik, bo dobrze funkcjonowały inne opcje. Podopieczni Wojciecha Kamińskiego pędzili po swoje rekordowo prowadząc nawet różnicą 22 "oczek" (57:35).

Gospodarze zdołali się jednak obudzić, a Legia jak gdyby się rozluźniła. Efekt był taki, że zawodnicy Oradei poczuli, że nie wszystko jest jeszcze stracone. W kluczowej części zdołali nawet zejść na 8 punktów, ale dwie ważne "trójki" Raymonda Cowelsa zastopowały ich pogoń.

- Oradea grała w minionym sezonie w Final Four FIBA Europe Cup. Świetnie zaczynamy fazę grupową, to ważne zwycięstwo, ale dopiero pierwsze. Wciąż musimy pracować nad swoją grą, bo wypracowaliśmy sobie przewagę, a w końcówce prawie ja straciliśmy - przyznał po meczu trener Kamiński.

Mecz zatem udało się "przepchać", a autor tych słów był wiodącą postacią dla takiego stanu rzeczy. Trafił cztery rzuty zza łuku, zdobył 15 "oczek" i rozdał 4 asysty. Na parkiecie spędził niecałe 34 minuty. To on wziął na siebie ciężar zdobywania punktów jeśli chodzi o obwód. Abdur-Rahkman finalnie wykorzystał 3 z 15 rzutów z gry.

Wygranej nie byłoby też, gdyby nie Grzegorz Kulka. Jego linijka statystyczna to 12 punktów, 7 zbiórek i 4 asysty. To on miał najwyższy wskaźnik efektywności gry w Legii (20).

CSM CSU Oradea - Legia Warszawa 66:76 (13:15, 15:22, 12:21, 26:18)

CSM CSU: Dovis Bickauskis 16, Stephen Holt 12, Kris Richard 10, Garlon Green 8, Nikola Marković 7, Bogdan Nicolescu 6, Alex Gavrilović 6, Martynas Paliukenas 1, Catalin Baciu 0.

Legia: Łukasz Koszarek 15, Raymond Cowels 12, Grzegorz Kulka 12, Dariusz Wyka 12, Muhammad-Ali Abdur-Rahkman 9, Jure Skifić 8, Adam Kemp 5, Grzegorz Kamiński 3.