Pogrom. 68 punktów różnicy w sparingu drużyn NBA

Pre-season w lidze NBA powoli dobiega końca. Po środowej serii gier zostały jeszcze dwa dni meczów kontrolnych. Sezon zasadniczy wystartuje 19 października, ale nawet w sparingach dzieje się wiele ciekawych rzeczy.

Patryk Pankowiak
Luka Doncić Getty Images / Jacob Kupferman / Na zdjęciu: Luka Doncić
Jedną z nich jest wynik środowego meczu w Północnej Karolinie. Dallas Mavericks zdeklasowali Charlotte Hornets. Podopieczni Jasona Kidda triumfowali aż... 127:59 i odnieśli trzecie zwycięstwo w sparingach przed sezonem zasadniczym 2021/2022.

Gospodarze już do przerwy przegrywali 30:61, a ostatecznie różnica, dzieląca oba zespoły, wyniosła niesamowite 68 punktów. Hornets trafili tylko 23 na 84 rzuty z pola, w tym 3 na 19 za trzy oraz 10 na 21 wolnych. Popełnili też 22 straty.

Tim Hardaway Junior zdobył dla Mavericks 20 punktów, wykorzystując 5 na 10 oddanych prób z dystansu, a 17 "oczek" oraz dziewięć zbiórek zapisał przy swoim nazwisku Łotysz Kristaps Porzingis. Luka Doncić w 26 minut miał 10 punktów i osiem asyst.

O wiele więcej emocji, niż w Charlotte, było w Indianapolis, gdzie Pacers pokonali rezerwowych Memphis Grizzlies 109:107. Jeremy Lamb przymierzył z półdystansu na 4,8 sekundy przed końcem meczu i ustalił wynik meczu.

Denver Nuggets wciąż bez zwycięstwa w pre-season. Zespół z Kolorado doznał już czwartej porażki, tym razem w Oklahoma City. Thunder triumfowali 108:99, ale przypomniał o sobie MVP ubiegłego sezonu zasadniczego. Nikola Jokić w 30 minut skompletował 22 punkty, 12 zbiórek, pięć asyst i trzy przechwyty.

Błyszczeli też liderzy Milwaukee Bucks, duet Khris Middleton - Giannis Antetokounmpo dostarczył drużynie z Wisconsin wspólnie 46 "oczek", a Grek miał ponadto sześć zbiórek oraz pięć kluczowych podań. Widać też, że MVP ostatnich Finałów NBA pracuje nad swoim rzutem z dystansu, w Utah trafił dwie na trzy oddane próby. Zwyciężyli jednak Jazz 124:120, ale trzeba pamiętać o tym, że w końcówkach meczów kontrolnych na parkiecie z reguły przebywają zawodnicy drugiego planu.