NBA: Lakers kończą pre-season z szokującym wynikiem

To był przedostatni dzień meczów przedsezonowych w lidze NBA, a dla niektórych drużyny ostatni test przed startem nowej kampanii. Los Angeles Lakers go nie zdali.

Patryk Pankowiak
LeBron James Getty Images / Kevork Djansezian / Na zdjęciu: LeBron James
Trener Frank Vogel w ostatnim meczu kontrolnym przed sezonem zasadniczym 2021/2022 nie oszczędzał swoich liderów. LeBron James w 29 minut zdobył 30 punktów, sześć zbiórek oraz sześć asyst, podobną ilość czasu na parkiecie spędzili Anthony Davis i Russell Westbrook. Efekt końcowy? Szósta porażka.

Lakers zakończyli pre-season z bilansem 0-6. Tym razem lepsi od nich okazali się Sacramento Kings, którzy triumfowali na własnym parkiecie 116:112. Goście na przełomie trzeciej i czwartej kwarty przy wyrównanym wyniku nie potrafili odskoczyć rywalom.

Uniemożliwił im to dobrze dysponowany Terence Davis, zdobywca 20 "oczek", który trafił wtedy kilka ważnych rzutów za trzy. De'Aaron Fox dodał do dorobku zespołu z Kalifornii 21 punktów, a Kings w sparingach osiągnęli bilans 4-0.

Lakers w czwartek wykorzystali tylko 9 na 29 oddanych rzutów z dystansu i popełnili 15 strat. Słabo spisał się Anthony Davis, który zakończył spotkanie ze wskaźnikiem -22, a ponadto trafił zaledwie 5 na 18 prób z pola oraz 4 na 7 wolnych. Westbrook miał 18 punktów, pięć zbiórek i trzy asysty.

Brooklyn Nets prowadzeni przez duet James Harden - Kevin Durant pokonali drużynę Minnesota Timberwolves 107:101. Było to pierwsze spotkanie po tym, jak zarząd nowojorskiego klubu odsunął od zespołu niezaszczepionego Kyriego Irvinga. Durant wykazywał pozytywne podejście do całej sytuacji i podkreślał na pomeczowej konferencji prasowej, że nie ma pretensji do swojego rozgrywającego, chociaż chciałby, żeby był teraz z nimi.

Wspomniany skrzydłowy trafił połowę oddanych rzutów i zdobył w sumie 19 punktów oraz siedem zbiórek. Harden skupił się na asystowaniu, zaliczył aż 14 kluczowych podań i sześć "oczek", a 23 punkty przy skuteczności 7/10 z dystansu uzbierał Joe Harris.

Świetny był w czwartek Trae Young. Gwiazdor Atlanta Hawks w 30 minut zapisał przy swoim nazwisku aż 27 punktów i 15 asyst, a jego drużyna pokonała występujących w rezerwowym składzie Miami Heat 127:92.

Wyniki:

Atlanta Hawks - Miami Heat 127:92 (33:17, 34:26, 30:29, 30:20)
(Young 27, Hunter 19, Collins 13, Huerter 13 - Smart 20, Strus 18, Potter 16)

Brooklyn Nets - Minnesota Timberwolves 107:101 (27:30, 30:19, 27:26, 23:26)
(Harris 23, Durant 19, Aldridge 16 - Edwards 23, Towns 16, Beasley 14)

Oklahoma City Thunder - Denver Nuggets 107:113 po dogrywce (30:26, 20:30, 33:21, 19:25, 5:11)
(Pokusevski 22, Jerome 16, Muscala 14 - Howard 31, Barton 14, Hyland 13)

Sacramento Kings - Los Angeles Lakers 116:112 (35:23, 36:42, 21:22, 24:25)
(Fox 21, Davis 20, Barnes 15, Holmes 15 - James 30, Westbrook 18, Anthony 15)