Ekstraklasa po latach wróciła do stolicy. Beniaminek ponownie walczył z medalistą

Polonia Warszawa nadal bez wygranej w Energa Basket Lidze Kobiet. Beniaminek kolejny raz pokazał się z dobrej strony, ale nie do zatrzymania okazał się duet PSI Enei Gorzów Wielkopolski Borislava Hristova - Courtney Hurt. Przyjezdne wygrały 84:73.

Krzysztof Kaczmarczyk
Courtney Hurt WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Courtney Hurt
Pierwszy od 21 lat mecz Energa Basket Ligi Kobiet w Warszawie nie rozczarował. Co prawda beniaminek nie zdołał sprawić niespodzianki, ale na brak emocji narzekać nie można było.

Polonia wejście do ekstraklasy ma trudne - trzeci mecz i trzecie starcie z medalistą z poprzedniego sezonu!

Podopieczne Macieja Gordona tradycyjnie rzuciły wyzwanie i walczyły o swoje, ale na finiszu to rywalki miały więcej szczęścia. Kluczowy rzut wykorzystała Dominika Owczarzak, a defensywa Polonii zrobiła na prawdę wszystko, żeby tak się nie stało.

Trzy minut przed końcem przyjezdne prowadziły już nawet 80:66, ale gospodynie zaliczyły serię siedmiu punktów z rzędu i zrobiło się ciekawie. Sytuację jednak uspokoiła wspomniana już Owczarzak, która do trudnego rzutu dodała jeszcze dwa punkty z linii rzutów wolnych.

PSI Enea triumf w stolicy zawdzięcza jednak duetowi Borislava Hristova - Courtney Hurt. Pierwsza uzbierała 25 punktów i 8 zbiórek, druga dodała 23 "oczka", 9 zbiórek i 4 asysty.

Kto wie, jak potoczyłyby się losy spotkania, gdyby w końcówce mogła grać Loryn Goodwin. Amerykanka od trzeciej kwarty grała z czterema przewinieniami i w końcu gorzowianki dopięły swego, żeby ją "zrzucić". Liderka Polonii w 22 minuty spędzone na parkiecie uzbierała 20 punktów.

SKK Polonia Warszawa - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 73:84 (22:20, 16:17, 19:27, 16:20)

Polonia: Loryn Goodwin 20, Klaudia Sosnowska 12, Marta Leszczyńska 10, Teja Gorsić 9, Whitney Knight 8, Anna Pawłowska 8, Weronika Preihs 4, Natalia Bucyk 2, Sylwia Siemienas 0, Marta Mistygacz 0, Alicja Janczak 0.

PSI Enea: Borislava Hristova 25, Courtney Hurt 23, Dominika Owczarzak 14, Karolina Markowska 6, Paula Duchnowska 6, Stella Johnson 4, Stephanie Jones 4 (12 zb), Kseniia Tikhonenko 2, Katarzyna Dźwigalska 0.