Wielka sensacja. Reprezentant Polski dał zwycięstwo nad Realem Madryt

Herbalife Gran Canaria na wyjeździe pokonała Real Madryt 75:70 w 7. kolejce hiszpańskiej ligi koszykówki. Duża w tym zasługa reprezentanta Polski, A.J. Slaughtera.

PS
AJ Slaughter WP SportoweFakty / Leszek Stępień / Na zdjęciu: A.J. Slaughter
Bukmacherzy nie dawali żadnych szans Herbalife Gran Canaria na wygraną w wyjazdowym meczu z Realem Madryt. I rzeczywiście Real lepiej wszedł w to spotkanie, wypracowując sobie 7 punktów przewagi po pierwszej kwarcie.

Niedługo później koszykarze Gran Canarii dogonili rywali, a rywalizacja zdecydowanie bardziej się wyrównała. Prowadzenie podczas tego pojedynku zmieniało się kilka razy. Kluczowy w ostatnich sekundach okazał się grający dla Herbalife reprezentant Polski, A.J. Slaughter.

Naturalizowany Amerykanin trafił za trzy na 47 sekund przed końcem meczu, wyprowadzając swój zespół na 72:69. Goście po tym rzucie nie oddali już prowadzenia, a Slaughter chwilę później zamienił na punkt jeden z dwóch osobistych.

W sumie Slaughter grał w tym meczu przez 25 minut - zapisał 9 punktów, 5 zbiórek oraz 3 asysty. Po niespodziewanej wygranej Gran Canaria zajmuje czwarte miejsce w tabeli ligi ACB.

W sobotę swój mecz w Hiszpanii rozegrał Adam Waczyński. Polak zdobył cztery punkty w 14 minut dla Casademontu Saragossa, a jego drużyna pokonała Rio Breogan Lugo 79:75.