Euroliga. Zenit zwycięski. Solidny mecz Mateusza Ponitki

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / SOPA Images / Na zdjęciu: Mateusz Ponitka
Getty Images / SOPA Images / Na zdjęciu: Mateusz Ponitka

Zenit Sankt Petersburg na wyjeździe pokonał Anadolu Efes Stambuł (90:79) w meczu Euroligi, a do tego zwycięstwa przyczynił się Mateusz Ponitka.

[tag=8856]

Zenit Sankt Petersburg[/tag] zdecydowanie lepiej wszedł w mecz ósmej kolejki Euroligi przeciwko Anadolu Efes Stambuł. Rosyjski zespół w drugiej połowie wypracował sobie aż 16 punktów przewagi. Gospodarze nie mieli żadnych argumentów, aby gonić rywali. Spotkanie nie miało większej historii.

W czwartej kwarcie Zenit miał już nawet 24 punkty przewagi, ale ostatecznie pokonał Anadolu Efes przewagą 11 "oczek" - 90:79.

Do zwycięstwa ekipy z Sankt Petersburga przyczynił się Mateusz Ponitka. Reprezentant Polski spędził na parkiecie nieco ponad 23 minuty. W tym czasie zdobył siedem punktów (2/4 za dwa i 1/1 za trzy), dołożył dwie zbiórki i trzy asysty. Najlepszym graczem wśród triumfatorów był Conner Frankamp - autor 18 punktów.

Zenit z bilansem 5-3 zajmuje siódme miejsce w tabeli Euroligi. Ponitka zdobywa średnio pięć punktów na mecz. W kolejnym meczu tych rozgrywek zespół Polaka zmierzy się z Olympiakosem (12 listopada).

Anadolu Efes Stambuł - Zenit Sankt Petersburg 79:90 (20:22, 13:25, 18:26, 28:17)