Koncert WKS Śląska. Jest triumf w Europie!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  / Na zdjęciu: zawodnicy Śląska Wrocław
Materiały prasowe / / Na zdjęciu: zawodnicy Śląska Wrocław

Świetny koszykarski wieczór we Wrocławiu. WKS Śląsk zabłysnął w Pucharze Europy i odniósł premierowe zwycięstwo w sezonie 2021/2022.

WKS Śląsk zaczął sezon w prestiżowym 7DAYS EuroCup od bilansu 0-5 i był jedynym zespołem bez zwycięstwa, ale po środowym meczu we Wrocławiu to zero jest już nieaktualne.

Drużyna z Polski, choć osłabiona brakiem kontuzjowanego Cyrila Langevine'a, świetnie zaprezentowała się w starciu z niemieckim Hamburg Towers.

Podopieczni Andreja Urlepa przejęli kontrolę nad meczem w drugiej kwarcie (29:19), wygrali trzy pierwsze odsłony i zasłużenie zwyciężyli 87:71.

Wrocławianie zdominowali Towers, trafiając solidne 13 na 33 oddane rzuty za trzy i notując 44 zbiórki. Drużyna z Hamburga poniosła piątą porażkę w swoim szóstym meczu w Pucharze Europy. Ma taki sam bilans jak WKS Śląsk.

Gospodarzy w środę do sukcesu poprowadzili Travis Trice i Aleksander Dziewa, którzy zdobyli po dokładnie 18 punktów. Amerykanin miał też dziewięć zbiórek, a Polak wywalczył 10 zbiórek. Kodi Justice dodał 15 "oczek". Śląskowi nie przeszkodził nawet fakt, iż popełnili 16 strat.

Dla niemieckiego zespołu 16 punktów i osiem zbiórek uzbierał Seth Hinrichs, a 14 "oczek" miał Maximilian Di Leo. Gracz z przeszłością w NBA, Ray McCallum w 14 minut spędzone na parkiecie nie oddał ani jednego celnego rzutu.