Genialny występ Nets w hicie. Wzięli rewanż na Bulls

Brooklyn Nets już dwa razy musieli uznać wyższość Chicago Bulls, ale ich trzecie, a zarazem ostatnie bezpośrednie starcie w sezonie zasadniczym, potoczyło się zupełnie inaczej.

Patryk Pankowiak
Kevin Durant (z lewej) i Alfonzo McKinnie Getty Images / Stacy Revere / Na zdjęciu: Kevin Durant (z lewej) i Alfonzo McKinnie
Brooklyn Nets uzyskali aż 56,3-proc. skuteczności w rzutach z pola, trafili 17 na 32 oddane rzuty za trzy i popełnili zaledwie dziewięć strat. To był perfekcyjny mecz w ich wykonaniu, o czym najlepiej świadczy wynik końcowy.

Podopieczni Steve'a Nasha rzucając aż 138 punktów, ustanowili nowy własny rekord sezonu. Goście przejęli kontrolę i roznieśli Chicago Bulls w drugiej połowie, udało im się nawet przeprowadzić niesamowity zryw 22-0.

Jeszcze na początku trzeciej kwarty był remis (71:71), ale przed rozpoczęciem czwartej odsłony, Nets prowadzili już 101:79. Chwilę później zrobiło się nawet 114:79, a ostatecznie nowojorczycy triumfowali 138:112 i odnieśli pierwsze nad Bulls, a 26. zwycięstwo w sezonie 2021/2022.

- Wiedzieliśmy, że pokonali nas już dwa razy. Są numerem jeden na Wschodzie. Kibice byli mocno zaangażowani w mecz od pierwszych minut. To wszystko podziałało na nas motywująco - tłumaczył w rozmowie z mediami trener drużyny z Brooklynu, Steve Nash.

Świetny był Kevin Durant, który zdobył 27 punktów, trafiając 7 na 10 oddanych rzutów z pola oraz 10 na 11 wolnych. Kapitalnie spisywał się ponadto James Harden, autor 25 "oczek", siedmiu zbiórek i aż 16 asyst. Australijczyk Patrick Mills dodał 21 punktów (6/8 za trzy). Grał też trzeci z "Wielkiej Trójki", mogący występować tylko w meczach wyjazdowych Nets, Kyrie Irving.

Bulls wciąż są liderami Konferencji Wschodniej (27-12), ale w środowym meczu na szczycie zostali wyraźnie zdominowani. Gospodarze ponieśli dopiero piątą porażkę na własnym parkiecie. Popełnili aż 17 strat, a na nic zdały im się nawet 22 punkty Zacha LaVine'a czy 19 "oczek" DeMara DeRozana.

Jak na razie w tym sezonie LeBron James nie może mieć wielu powodów do zadowolenia. 37-latek robi wszystko, co może, ale jego Los Angeles Lakers spisują się słabo. Tym razem nie udało im się pokonać Sacramento Kings, czyli 11. drużyny Konferencji Zachodniej.

James wywalczył 34 punkty, miał siedem zbiórek i sześć asyst, chociaż trafił kiepskie 13 na 29 wykonanych rzutów z gry, w tym 3 na 12 za trzy, a Lakers po fatalnej trzeciej kwarcie (23:40) doznali 21. porażki w sezonie. Kings wygrali u siebie 125:116 i w bezpośrednich meczach z "Jeziorowcami", mają remis (2-2).

Dla "Królów" 29 punktów zdobył De'Aaron Fox, a 23 "oczka" zaaplikował rywalom skrzydłowy Harrison Barnes. Fatalny był znów Russell Westbrook (osiem punktów, 2/14 z gry, 0/5 za trzy), Lakers nie pomaga także absencja kontuzjowanego Anthony'ego Davisa.

Luka Doncić zapisał przy swoim nazwisku 21 punktów, 11 zbiórek i pięć asyst, ale trafił zaledwie 8 na 23 oddane rzuty z pola, a Dallas Mavericks nie nawiązali nawet walki z New York Knicks. Gospodarzy, których do 21. triumfu w sezonie poprowadził RJ Barrett, zdobywca 32 "oczek", triumfowali w Madison Square Garden 108:85.

Duet Jaylen Brown - Jayson Tatum rzucił wspólnie 67 punktów, a Boston Celtics wykorzystali słabszy dzień Indiana Pacers (7/36 za trzy) i pokonali ich 119:100. Bostończycy po 42 meczach legitymują się bilansem 21-21.