Konferencja prasowa po meczu Turcja - Hiszpania

W meczu otwierającym zmagania w grupie F EuroBasketu Turcy pokonali 63:60 Hiszpanów. To dramatyczne spotkanie, trzymające w napięciu do ostatnich sekund, rozstrzygnęło się dopiero w ostatniej nieudanej akcji Hiszpanów, kiedy to Ersan Ilyasova efektownie zablokował penetrującego pod kosz Sergio Llulla. W ten sposób Turcy są nadal niepokonaną drużyną na turnieju, a Hiszpanie będą musieli mocno walczyć o to, żeby pojechać na decydujący etap do Katowic.

Krzysztof Kaczmarczyk

Bogdan Tanjevic (szkoleniowiec Turcji) - Kluczem do zwycięstwa był nasz powrót do obrony I organizacja naszej całej defensywy. Zostawiliśmy na parkiecie dużo siły i energii, ale opłaciło się to wszystko. Zrobiliśmy dzisiaj kolejny krok w kierunku naszego celu, jakim jest znalezienie się w najlepszej czwórce tego turnieju. Na razie realizujemy nasz plan bez żadnej pomyłki.

Sinan Guler (koszykarz reprezentacji Turcji) - Najważniejszą rzeczą, która dała nam dzisiaj sukces, było ograniczenie Hiszpanów w walce na atakowanym koszu. W poprzednich meczach mieli bardzo dużą liczbę zbiórek w ataku i to dawało im zwycięstwa. Dzisiaj w pierwszej kwarcie mieli 10 takich zbiórek, a w drugiej zaledwie 3 i właśnie to przesądziło o naszym końcowym zwycięstwie. Zagraliśmy dzisiaj z wielkim poświęceniem i z wielkim sercem. Kilka naszych akcji, zarówno w defensywie, jak i ofensywie, mogło się podobać.

Sergio Scariolo (szkoleniowiec Hiszpanii) - Było to niezwykle wyrównane spotkanie i każda z drużyn mogła zakończyć je zwycięstwem. Oba zespoły zagrały bardzo twardo. Chciałbym pogratulować Turcji wygranej w tym meczu, byli od nas lepsi w decydujących fragmentach tego spotkania, czyli ostatnich pięciu minutach. Teraz nie pozostało nam już nic innego, jak tylko skupić się na kolejnym meczu przeciwko Litwinom. Co do ostatniej akcji dzisiejszego meczu, widziałem, że trener rywali puścił na parkiet czterech wysokich zawodników, dlatego moja decyzja była taka, że mamy zagrać akcję jeden na jednego pod kosz. Sergio Llull wykonał swoje zadanie dobrze, bo szybko i łatwo minął swojego rywala. Niestety potem został zablokowany. Nie wiem czy był faulowany czy nie, nie będę się na ten temat wypowiadał.

Raule Lopez (koszykarz Hiszpanii) - Zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie, ale do zwycięstwa nad tak dobrą drużyną, jaką jest reprezentacja Turcji, musisz zagrać dobrze od pierwszej do ostatniej minuty spotkania. My tego nie zrobiliśmy i dlatego nasza porażka. Musimy się podnieść po tej porażce, odpocząć i myśleć pozytywnie. Mamy przed sobą kolejne mecze, które musimy wygrać. Nadal wierzymy, że możemy wygrać ten turniej.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.