W Zgorzelcu pękła setka. Miasto Szkła walczyło do końca

Grający cały czas w dużym osłabieniu zespół Miasta Szkła Krosno nie zdołał wygrać w Zgorzelcu, musząc uznać wyższość ostatniej ekipy w tabeli. PGE Turów zwyciężył ostatecznie 104:94, notując tym samym swoją piątą wygraną w sezonie.

Dawid Siemieniecki
Wojciech Szawarski WP SportoweFakty / Karolina Bąkowicz / Na zdjęciu: Wojciech Szawarski
Miasto Szkła Krosno grało bardzo ambitnie do samego końca. W czwartej kwarcie gospodarze prowadzili już zdecydowanie, bowiem 98:80, ale zawodnicy Radosława Soji nie poddali się i walczyli ile tylko mieli sił. Zakończyło się jednak 10-punktową wygraną gospodarzy.

Kluczowa dla losów starcia okazała się druga odsłona, w której koszykarze Wojciecha Szawarskiego byli lepsi od rywali o 12 "oczek". Sygnał do ataku dali Mateusz Stawiak i Kacper Traczyk, a w kolejnych fragmentach prym wiedli Michał Marek i Stanisław Heliński. Krośnian przy życiu utrzymywał Damian Ciesielski, jednak przewaga gospodarzy rosła. Po celnej trójce Bartosza Bochno było już 50:34, ale przyjezdni się nie poddali i zdołali zmniejszyć straty.

Po zmianie stron role się odwróciły i wydawało się, że losy spotkania mogą się jeszcze odmienić. Dobry fragment miał Konrad Dawdo, a po kolejnych punktach Ciesielskiego był remis - po 58. Końcówka tej części to już jednak totalna dominacja Turowa, który odskoczył aż na 13 punktów.

Od początku czwartej kwarty gospodarze już do samego końca mieli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i zasłużenie wygrali 104:94. Należy jednak docenić ambitnie grających gości, którzy pomimo sporych osłabień, walczyli do końcowej syreny. Bez Santiago Vauleta, Dawida Zaguły i Juliana Jasińskiego trudno jest im jednak grać równo przez pełne 40 minut.