Efektowny pokaz siły. Nie ma racepty na zatrzymanie tego zespołu

BC Polkowice nie do zatrzymania. W drugim półfinałowym meczu Energa Basket Ligi Kobiet "Pomarańczowe" rozbiły ekipę PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 82:48 i są już tylko o wygraną od walki o mistrzostwo Polski.

Krzysztof Kaczmarczyk
Stephanie Mavunga Materiały prasowe / Sebastian Stankiewicz / Stephanie Mavunga
Po sobotniej wygranej trener polkowickiego zespołu Karol Kowalewski przyznał, że rywalki miały plan, a jego podopieczne potrzebowały chwili, żeby się dostosować.

W drugim starciu wszystko wyglądało bardzo podobnie. Od początku nie do zatrzymania były co prawda Stephanie Mavunga i Erica Wheeler, ale "Pomarańczowe" nie mogły odjechać.

Wszystko zmieniło się po przerwie - trzecią część gospodynie wygrały aż 24:5 i było po wszystkim. BC rekordowo prowadziło różnicą nawet 37 "oczek" (80:43).

Polkowiczanki zagrały swoją koszykówkę. 13 celnych rzutów z dystansu, 15 ofensywnych zbiórek i znakomita Wheeler, która uzbierała 22 punkty (9/13 z gry), pięć zbiórek i cztery asysty), która czuwa nad wszystkim w drużynie.

Żeby było mało problemów gorzowianek, to w połowie czwartej kwarty nieatakowana przez nikogo Anna Makurat nagle poczuła ból w kolanie, opuściła parkiet i już na niego nie wróciła. Warto też dodać, że w meczu tym z powodu urazu nie zagrała już Borislava Hristova.

Polkowiczanki też poniosły "straty", bo na finiszu fatalnie wygięło się kolano Alicji Grabskiej i tutaj z pewnością potrzebne są szczegółowe badania, które zaplanowane są na poniedziałek.

Półfinały Energa Basket Ligi Kobiet toczą się do trzech zwycięstw. Kolejne spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 2 kwietnia w Gorzowie Wielkopolskim. Początek meczu o godz. 18:00.

BC Polkowice - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 82:48 (24:16, 21:16, 24:5, 13:11)

BC: Erica Wheeler 22, Weronika Gajda 13, Stephanie Mavunga 12, Sasa Cado 9, Artemis Spanou 7, Klaudia Gertchen 7, Weronika Telenga 4, Bożena Puter 3, Aleksandra Zięmborska 3, Alicja Grabska 2.

PSI Enea: Anna Makurat 14, Stephanie Jones 13, Dominika Owczarzak 12, Courtney Hurt 7, Karolina Matkowska 2, Katarzyna Dźwigalska 0, Wiktoria Keller 0.

stan rywalizacji: 2:0 dla BC Polkowice