Polka była blisko medalu ME. Piąte miejsce Olgi Niedziałek

Olga Niedziałek zajęła piąte miejsce w chodzie sportowym na ME w lekkoatletyce w Monachium. Dla reprezentantki Polski to największe osiągnięcie w karierze.

Tomasz Skrzypczyński
Olga Niedziałek Getty Images / Na zdjęciu: Olga Niedziałek
Od samego startu chodu na 35 kilometrów Olga Niedziałek postanowiła być blisko czołówki i chciała walczyć o podium. Najwyższe tempo dyktowały jednak Greczynka Ntrismpioti, Hiszpanka Gonzalez i reprezentantka Węgier Madarasz.

Szybkość rywalek okazała się zbyt duża jak dla naszej zawodniczki, która ambitnie szła do mety, jednak w końcówce wyprzedziła ją jeszcze reprezentantka Włoch Federica Curiazzi.

Niedziałek zajęła więc piąte miejsce (2:53,12 s), co i tak jest najlepszym wynikiem w karierze 25-letniej zawodniczki.

Przypomnijmy, że chodu na 35 km mężczyzn nie ukończył we wtorek Artur Brzozowski.

Na ME w Monachium zobaczymy jeszcze Katarzynę Zdziebło, która pojawi się na starcie sobotniego chodu na 20 km.