Włodarczyk pominięta przez EA!

Europejska Federacja Lekkoatletyczna opublikowała wyniki na najlepszą lekkoatletkę w sezonie 2009. Podczas gali w Budapeszcie zabrakło Anity Włodarczyk, która jako jedyna zdobyła złoto MŚ i pobiła rekord świata!

Damian Gapiński

Anita Włodarczyk jako jedyna zawodniczka wywalczyła podczas mistrzostw świata w Berlinie złoty medal, ustanawiając przy tym rekord świata. Taka sztuka udała się tylko najszybszemu człowiekowi świata - Usainowi Boltowi. Za najlepszą lekkoatletkę sezonu 2009 uznano Hiszpankę Martę Dominguez, złotą medalistkę biegu na 3000 m z przeszkodami. Anita Włodarczyk zajęła w tym plebiscycie piąte miejsce. Plebiscyty rządzą się swoimi prawami zwłaszcza wtedy, kiedy o wynikach decydują internauci. EA popełniła jednak nietakt nie zapraszając w ogóle zawodniczki, która w minionym sezonie miała największe osiągnięcia.

Dla młociarzy płyną generalnie złe wieści. Organizatorzy zawodów na boiskach z podgrzewanymi murawami nie chcą słyszeć o konkurencji rzutu młotem. Ich zdaniem murawa ulega zbyt dużemu zniszczeniu. Dodatkowo IAAF zadecydowała, że w Diamentowej Lidze nie ma być w ogóle rzutu młotem. Tą informację potwierdziła Monika Pyrek, która uczestniczyła w posiedzeniu Komisji Zawodników. W zamian za to ma zostać zorganizowany dla młociarzy challenge.