DME. Mateusz Borkowski na siódmym miejscu

Mateusz Borkowski zajął trzecie miejsce w swojej serii biegu na 800 metrów podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w Chorzowie. W ostatecznej klasyfikacji Polak zajął siódmą lokatę.

Tomasz Skrzypczyński
Mateusz Borkowski Getty Images / Na zdjęciu: Mateusz Borkowski
Liczyliśmy, że Mateusz Borkowski zdobędzie dużo punktów dla reprezentacji Polski w biegu na 800 metrów podczas Drużynowych Mistrzostw Europy.

I choć ostatecznie nasz zawodnik zajął w swojej serii dobre trzecie miejsce (1:47:18 s), niespodziewanie w teoretycznie słabszej serii lepszy wynik od Borkowskiego uzyskało aż czterech zawodników.

Ostatecznie Polak zajął więc siódmą pozycję, co przyniosło 10 punktów dla Polski w klasyfikacji generalnej.

- Chciałem oczywiście wygrać, ale ogólnie było w porządku. Mocno zaatakowałem na 250 metrów przed metą, trochę jednak zabrakło na końcówce - przyznał w rozmowie z TVP Sport.

Przypomnijmy, że w tym roku DME są zaliczane do Igrzysk Europejskich.