Kolejne zwycięstwo Natalii Kaczmarek, rekord Martyny Galant

Natalia Kaczmarek wygrała bieg na 400 metrów podczas wtorkowego mityngu w Ostrawie. Zobaczyliśmy w nim także kilku innych reprezentantów Polski, m.in. Piotra Liska, Michała Haratyka czy Roberta Urbanka.

Tomasz Skrzypczyński
Natalia Kaczmarek Getty Images / Na zdjęciu: Natalia Kaczmarek
Natalia Kaczmarek utrzymuje wysoką formę. Polska sprinterka w niedzielę doprowadziła polską sztafetę mieszaną 4x400 m do srebrnego medalu Igrzysk Europejskich, a po 48 godzinach nie dała rywalkom szans w Ostrawie.

Na mityngu Zlata Tetra Kaczmarek zdecydowanie wygrała bieg na dystansie jednego okrążenia z czasem 50,88 s.

W Czechach pokazali się także inni nasi reprezentanci.

W życiowej formie jest w tym roku Martyna Galant. Polka zajęła wprawdzie siódme miejsce w biegu na 1500 metrów, jednak 4:04,11 s to jej najlepszy wynik w karierze. 12. była Weronika Lizakowska, dla której czas 4:07.97 s to także "życiówka".

Czwarte miejsce w konkursie skoku o tyczce zajął Piotr Lisek, któremu tym razem nie udało się pokonać poprzeczki zawieszonej na 5,80 m. Polak zakończył zawody z 5,70 m. Klasą dla siebie był rekordzista globu Armand Duplantis - wygrał z najlepszym w tym roku rezultatem na świecie 6,17 m.

Na podium udało się za to wskoczyć Robertowi Urbankowi, który był trzeci w rzucie dyskiem (63,36 m).

W biegu na 110 m przez płotki zobaczyliśmy Jakuba Szymańskiego i Damiana Czykiera, którzy są jeszcze dalecy od wysokiej formy. Szymański był szósty (13,58 s), jego starszy kolega finiszował tuż za nim (13,64 s).

Ewa Swoboda: na pewno nie będę aktorką. Czytaj więcej--->>>