Brązowy medal Polaka na MŚ. "Wynik poniżej normy"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  / Na zdjęciu: Derek Loccident, Jonathan Broom-Edwards oraz Maciej Lepiato
Getty Images / / Na zdjęciu: Derek Loccident, Jonathan Broom-Edwards oraz Maciej Lepiato

Maciej Lepiato wywalczył brązowy medal na paralekkoatletycznych mistrzostwach świata w Kobe. Polak ukończył zmagania z próbą na wysokość 2,01 m. Mimo zdobytego "krążka", lekkoatleta nie jest zadowolony ze swojej dyspozycji.

W tym artykule dowiesz się o:

- Wiadomo, że oczekiwania wobec swojego startu miałem zupełnie inne i na pewno trzecie miejsce mnie nie satysfakcjonuje, a wynik to już w ogóle poniżej normy - powiedział Maciej Lepiato, cytowany przez Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych "Start".

- W tym sezonie szykuję się na znacznie lepsze wyniki. Myślę o 2,10, ale jest też dobra strona dzisiejszego startu. Jestem po sportowemu wkurzony i jeszcze bardziej zmotywowany przed Paryżem - dodał.

Wygląda na to, że Maciej Lepiato nie jest w pełni usatysfakcjonowany swoim występem. Polski trzykrotny medalista paralimpijski i pięciokrotny mistrz świata jeszcze dwa tygodnie przed paralekkoatletycznymi mistrzostwami świata osiągnął wynik 2,06 m.

Podczas turnieju w Kobe do zwycięstwa wystarczyło "jedynie" 2,04 m. Taką wysokość podczas sobotnich zmagań zanotował Jonathan Broom Edwards, który wyprzedził Dereka Loccidenta i wcześniej wspomnianego Lepiato.

Zawodnik z Poznania zdobył trzeci krążek dla reprezentacji Polski na tych mistrzostwach świata.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty