Lekkoatletyczne MP: Anita Włodarczyk zdeklasowała rywalki

Anita Włodarczyk nie miała żadnego problemu z wywalczeniem złotego medalu mistrzostw Polski seniorów w Szczecinie. Polka konkurs rzutu młotem wygrała wynikiem 75,85m.

Łukasz Żaguń
Wicemistrzyni świata z Moskwy do zawodów przystąpiła przeziębiona. Mimo to, przy jej próbach nie było widać oznak choroby. Wręcz przeciwnie, Anita Włodarczyk rozgromiła rywalki. Świadczyć mogą o tym dobitnie wyniki pozostałych zawodniczek. Druga Joanna Fiodorow rzuciła młot na odległość 67,89m, a trzecia Malwina Kopron uzyskała odległość 65,80m.
Kibice poruszyli się zwłaszcza przy piątej próbie Włodarczyk. Wówczas młot uderzył w jedną z doniczek niedaleko podium. Na trybunach rozległ się aplauz, a polska młociarka po zawodach nie stroniła od żartów na ten temat.

W konkursie pchnięcia kulą pewne zwycięstwo odniósł natomiast Tomasz Majewski, któremu do zwycięstwa wystarczył rezultat 20,29m. Drugi w zawodach był Jakub Szyszkowski (19,45), a trzeci Dominik Witczak (19,31).

Pod znakiem rekordów życiowych stał z kolei konkurs skoku w dal mężczyzn. Zarówno Adrian Strzałkowski (8,02) jak i Tomasz Jaszczuk (8,15) osiągnęli swoje najlepsze rezultaty. Złoto wywalczył jednak ten drugi. Podium uzupełnił natomiast Michał Łukasiak (7,67).

Pasjonującą walkę o złoto stoczyli też ze sobą Sylwester Bednarek i Wojciech Theiner. W konkursie skoku wzwyż obaj pokonali poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2,25, ale ostatecznie złoto wywalczył ten pierwszy. Trzeci był natomiast Piotr Śleboda (2,19).

W Szczecinie nie popisała się Anna Rogowska. Tyczkarka SKLA Sopot wywalczyła co prawda złoty medal w skoku o tyczce, ale wynik 4,30m na kolana nie powala. Rogowska zostawiła za sobą Olgę Frąckowiak (4,10) i Aleksandrę Wiśnik (4,10).

Na słowa uznania zasłużyła natomiast Karolina Kołeczek, która zdobyła złoto w biegu na 100m ppł. (13,09). Zawodniczka fantastycznie pobiegła zwłaszcza w eliminacjach, kiedy to uzyskała rezultat 12,94. Warto dodać, że to najlepszy występ Polki od 11 lat, czyli od czasów Aurelii Trywiańskiej-Kollasch (12,74).

Ponadto, w Szczecinie w czwartek złote medale zdobyli też: Ewelina Ptak (bieg na 200m - 23,68), Angelika Cichocka (bieg na 1500m - 4.09,19), Katarzyna Kowalska (bieg na 3000m z przeszkodami - 9.51,84), Teresa Dobija (skok w dal - 6,63), Żaneta Glanc (rzut dyskiem - 60,15), Karol Zalewski (bieg na 200m - 20,80), Marcin Lewandowski (bieg na 1500m - 3.41,57), Artur Noga (bieg na 110 m ppł. - 13,51), Krystian Zalewski (bieg na 3000m z przeszkodami - 8.23,41) oraz sztafety 4x400m: żeńska AZS AWF Warszawa (3.37,28) i męska WKS Śląsk Wrocław (3.06,54).