Medale Małachowskiego, Wojciechowskiego i Kiełbasińskiej w Korei Południowej

Piotr Małachowski zdobył srebrny medal w rzucie dyskiem na Światowych Igrzyskach Wojskowych 2015 rozgrywanych w Korei Południowej.

Piotr Ziemka

Po pięciu kolejkach Piotr Małachowski znajdował się poza czołową trójką. Mistrz świata w ostatnim, szóstym podejściu rzucił dyskiem na odległość ponad sześćdziesięciu metrów - 62,12. Taki rezultat pozwolił mu awansować na drugie miejsce. Zdecydowany triumf odniósł Zoltan Kovago. Węgier oddał dwa najdłuższe rzuty - 66,01 oraz 65,47.

W 2007 roku Małachowski wygrał Światowe Igrzyska Wojskowych z rezultatem 65,87.

Trzecią pozycję w Mungyeong zajął reprezentant Iranu Mahmoud Samimi (60,97). Dziesiąty był drugi z Biało-Czerwonych - Przemysław Czajkowski (54,74).

Jako druga linię mety mety biegu na 200 metrów minęła Anna Kiełbasińska (23.33). Zwyciężyła Edidiong Odiong z Bahrajnu (23.18). Trzecia finiszowała Rosangela Oliveira (23.38). Zawodniczka z Brazylii we wtorek 6 października zdobyła złoto w biegu na 100 m.

Brązowy medal w skoku o tyczce wywalczył Paweł Wojciechowski, który zaliczył wysokość 5,20 i miał trzy strącenia na 5,40. Wygrał reprezentant gospodarzy Min-Sub Jin (5,40).