Diamentowa Liga w Monako: Kszczot i Lewandowski potwierdzili wysoką formę

Adam Kszczot i Marcin Lewandowski tuż po mistrzostwach Europy świetnie zaprezentowali się na 800 metrów w mitingu Diamentowej Ligi w Monako. Polacy zajęli drugie i trzecie miejsce, z najlepszymi czasami w sezonie, przegrywając tylko z Kipketerem.

Szymon Łożyński
PAP / Adam Warżawa

Jedną z najciekawszych konkurencji mitingu Diamentowej Ligi w Monako był bieg na 800 metrów mężczyzn, w którym wystartowali złoty i srebrny medalista mistrzostw Europy z Amsterdamu Adam Kszczot i Marcin Lewandowski. Po świetnym czempionacie w Holandii Polacy tym razem mieli okazję sprawdzić swoją formę przed IO w Rio de Janeiro w rywalizacji z biegaczami z Afryki.

Obaj nasi reprezentanci w połowie dystansu zajmowali miejsce w połowie stawki.
Przed ostatnią prostą Kszczot był na piątej pozycji i wydawało się, że został zamknięty przez rywali. Tymczasem mistrz Europy na tym dystansie, za sprawą świetnego przyspieszenia na ostatnich metrach, przedarł się z czwartej lokaty na drugą i niewiele zabrakło, by 26-latek pokonał triumfatora tego biegu Kenijczyka, dwukrotnego mistrza świata juniorów, Alfreda Kipketera.

Powody do zadowolenia miał także Marcin Lewandowski, który ukończył zmagania na trzeciej pozycji i potwierdził, że jego forma, podobnie jak Kszczota, przed zmaganiami w Brazylii rośnie.

W mitingu Diamentowej Ligi zadebiutował mistrz Polski na 110 m ppł Damian Czykier. Czwarty zawodnik na mistrzostwach Europy w Amsterdamie z czasem 13.64 w stawce ze światową czołówką zajął szóste miejsce. Triumfował Hiszpan Orlando Ortega (13,04).

ZOBACZ WIDEO Tomasz Majewski: medal w Rio? Widzę swoją szansę (źródło TVP) Tomasz Majewski: medal w Rio? Widzę swoją szansę Wyniki biegu na 800 metrów mężczyzn w mitingu Diamentowej Ligi w Monako: