Usain Bolt zwyciężył podczas DL w Londynie, czwarta pozycja Kamili Lićwinko

W pierwszym dniu mityngu Diamentowej Ligi 2016 w Londynie najlepsze miejsce z grona polskich reprezentantek i reprezentantów zajęła Kamila Lićwinko.

Piotr Ziemka
PAP/EPA / FILIP SINGER
Polka była czwarta w skoku wzwyż. Za trzecim razem zaliczyła wysokość 1,89 metra oraz 1,95. W pierwszym podejściu Kamila Lićwinko przeskoczyła poprzeczkę zawieszoną na 1,92. Zwyciężyła Ruth Beitia (1,98). Na drugiej pozycji uplasowała się Mirela Demirewa, na trzeciej zaś - specjalizująca się w wielobojach Katarina Johnson-Thompson (obie uzyskały 1,95 wcześniej od Polki).

Szóste miejsce w skoku o tyczce zajął Paweł Wojciechowski. Mistrz świata z 2011 roku za drugim razem zaliczył 5,65 metra. Później miał trzy strącenia na 5,75. Tuż za Wojciechowskim został sklasyfikowany Robert Sobera (5,40). Triumfował Renaud Lavillenie (5,90).

Ósma do mety zmagań na 400 metrów przez płotki dobiegła Joanna Linkiewicz (55.88). Zwyciężyła Dalilah Muhammad (53.90). Bieg na 1500 m wygrała Laura Muir (3:57.49). Dwunasty czas miała Renata Pliś (4:05.40). Dwa okrążenia najszybciej pokonał Pierre-Ambroise Bosse (1:43.88), który zajął piąte miejsce na mistrzostwach Europy w Amsterdamie. Czwarty finiszował wicemistrz olimpijski z Londynu - Nijel Amos (1:44.66).

Najszybciej w 2016 roku 400 metrów pokonała Shaunae Miller (49.55). W trójskoku najlepszy rezultat sezonu uzyskał Christian Taylor (17,78). Z kolei w rzucie oszczepem zwyciężył Jakub Vadlejch (85,72).

W biegu na 100 metrów wszystkich rywali pokonał Jimmy Vicaut (10.02). Ostatnią konkurencją dnia było 200 metrów. Po raz pierwszy w Diamond League 2016 na starcie stanął Usain Bolt. Jamajczyk miał czas 19.89 i wygrał.