Szóste miejsce Tomasza Majewskiego na mityngu Diamentowej Ligi w Londynie

W drugim dniu mityngu Diamentowej Ligi 2016 w Londynie szósty w pchnięciu kulą był Tomasz Majewski, a ósmy - Michał Haratyk.

Piotr Ziemka

Tomasz Majewski uzyskał 20,33 metra, Michał Haratyk zaś - 19,97. Zwyciężył Joseph Kovacs (22,04). Drugie miejsce zajął Tomas Walsh (21,54). Na trzeciej pozycji uplasował się David Storl (21,39). Dla Nowozelandczyka i Niemca są to najlepsze wyniki w 2016 roku. W klasyfikacji łącznej Kovacs jest na czele z 34 punktami. Za Amerykaninem plasuje się Walsh (28 pkt).

Ósma do mety biegu na 200 metrów dobiegła Anna Kiełbasińska (23.41). Wszystkie rywalki pokonała Dafne Schippers (22.13). Piąte zwycięstwo w Diamond League 2016 odniosła Sandra Perkovic. Chorwatka rzuciła dyskiem na odległość 69 metrów i 94 centymetrów. W klasyfikacji generalnej prowadzi z maksymalnym dorobkiem - pięćdziesięciu punktów.

W skoku o tyczce triumfowała Ekaterini Stefanidi (4,80 w pierwszym podejściu). Druga była Yarisley Silva (4,72). Bieg na 3000 metrów z przeszkodami wygrała Habiba Ghribi (9:21.35).

Najlepszy czas sezonu w zmaganiach na 5 kilometrów uzyskał Mohammed Farah (12:59.29). Trzeci był 41-letni Bernard Lagat (13:14.96). Zwycięzcą biegu na 400 metrów przez płotki został Kerron Clement (48.40). Natomiast w skoku w dal najlepiej spisał się Xinglong Gao (8,11).