Rio 2016. David Rudisha znów złoty, Marcin Lewandowski szósty

David Rudisha był zupełnie nieosiągalny dla rywali w finale biegu na 800 metrów i obronił złoty medal wywalczony na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Marcin Lewandowski zajął szóste miejsce.

Piotr Szarwark
Getty Images / Alexander Hassenstein

Marcin Lewandowski nie zdołał sprawić niespodzianki i nie zdobył medalu w biegu na 800 metrów. Polak zanotował najlepszy czas w tym sezonie, ale wystarczyło to do zajęcia szóstego miejsca w finale olimpijskim. Zupełnie poza zasięgiem rywali był David Rudisha, który na drugich kolejnych igrzyskach zdobył złoty medal.

Tempo biegu od samego początku było bardzo mocne. Polak przyjął jednak taktykę, by czaić się z tyłu stawki i zaatakować na finiszu. W pewnym momencie został na chwilę przyblokowany, a strata do czołówki była spora. Ostatecznie przekroczył linię mety jako szósty.

Na długi finisz zdecydował się natomiast Rudisha, na którego po raz kolejny nikt nie potrafił znaleźć recepty. Za plecami Kenijczyka na metę wpadł Taoufik Makhloufi, natomiast trzecie miejsce zajął Clayton Murphy.