Fenomenalny początek Polaków. Ten sezon będzie należał do nich?

Piotr Szarwark

Joanna Jóźwik

W wielkiej formie jest także Joanna Jóźwik. 26-letnia biegaczka zwyciężyła w swoich trzech pierwszych startach w tym sezonie. Dwukrotnie okazała się najlepsza w Niemczech, a następnie przed własną publicznością (w Toruniu), dokonała czegoś naprawdę wielkiego.

800 metrów pokonała bowiem w czasie 1:59.29, czym zdeklasowała rywalki, ale co najważniejsze - o 0,7 sekundy pobiła 18-letni rekord Polski Lidii Chojeckiej. Jak powiedziała po zawodach, to wynik, który jest w stanie jeszcze poprawić.

Znakomity rezultat tuż po biegu dał jej pierwsze miejsce na świecie, ale dzień później, w Nowym Jorku, dwie Amerykanki ukończyły rywalizację z czasem lepszym od Jóźwik.

Który ze sportowców ma największe szanse na złoty medal halowych mistrzostw Europy?