Srebrny medal Polek na MŚ sztafet. Niesamowita Justyna Święty!

Fantastyczny finisz Justyny Święty zapewnił polskiej sztafecie 4x400 metrów srebrny medal nieoficjalnych mistrzostw świata sztafet rozgrywanych na Bahamach. Na podium stanęli także nasi panowie w biegu 4x800 metrów.

Tomasz Skrzypczyński
PAP / Adam Warżawa

Reprezentantki Polski pobiegły w finale w takim samym składzie, co w eliminacjach. Małgorzata Hołub, Iga Baumgart, Adrianna Janowicz i Justyna Święty spisały się rewelacyjnie, zdobywając pierwszy w historii żeńskiej drużyny medal mistrzostw świata sztafet.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Święty. Brązowa medalistka tegorocznych HME otrzymała pałeczkę na czwartym miejscu. Znana ze świetnego finiszu 24-latka pokazała swoją największy atut na ostatniej proste, na której wyprzedziła prawdziwe gwiazdy światowej lekkiej atletyki - Brytyjkę Christine Ohuruogu i Jamajkę Stephenie McPerson. Złoto zdobyły faworyzowane Amerykanki.

Polki potwierdziły tym medalem znakomitą formę w pierwszej części sezonu. W marcu zdobyły złoto Halowych Mistrzostw Europy w Belgradzie.

Na podium stanęli także panowie w sztafecie 4x800 metrów. Biało-Czerwoni w składzie Artur Kuciapski, Mateusz Borkowski, Adam Kszczot i Marcin Lewandowski zajęli trzecie miejsce, przegrywając jedynie z Kenijczykami i Amerykanami.

Czy polska sztafeta 4x400 metrów kobiet odniesie sukces na mistrzostwach świata w Londynie?