MŚ Londyn 2017: Polki z najlepszym czasem w sezonie i awansem do finału

Polki w składzie Małgorzata Hołub, Patrycja Wyciszkiewicz, Martyna Dąbrowska i Iga Baumgart zajęły czwarte miejsce w półfinale i awansowały do finału sztafety 4x400 m.

Piotr Szarwark
Iga Baumgart, członkini sztafety 4x400 PAP / PAP/Bartłomiej Zborowski / Iga Baumgart, członkini sztafety 4x400

Polska sztafeta w składzie Małgorzata Hołub, Patrycja Wyciszkiewicz, Martyna Dąbrowska i Iga Baumgart stanęły przed bardzo trudnym zadaniem w półfinale mistrzostw świata w Londynie. Do batalii finałowej bezpośredni awans uzyskiwały trzy najlepsze zespoły z dwóch biegów i oprócz nich dwa z najlepszymi czasami. Biało-Czerwone znalazły się w tym drugim gronie.

Awans uzyskały z najlepszym czasem w tym sezonie (3:26.47), choć przez pewien czas biegły nawet na piątej pozycji. Znakomicie jednak na ostatnich dwóch zmianach spisały się Dąbrowska i Baumgart. Pierwsza wyprowadziła sztafetę na czwarte miejsce, druga rzuciła się w pogoń za Niemką i na finiszu zabrakło niewiele, by sprostać rywalce. Na całe szczęście świetny rezultat wystarczył, by uzyskać promocję do finału.

Bieg z udziałem Polek bardzo pewnie zwyciężyły Jamajki (3:23.64), natomiast jeśli weźmiemy pod uwagę obydwa półfinały, zdecydowanie najlepiej spisały się Amerykanki (3:21.66).

Finał sztafet 4x400 m odbędzie się w niedzielę o 21:55.