Lekkoatletyczne ME w Berlinie: niespodzianka w wykonaniu Polki! Zadecydowały tysięczne sekundy

Karolina Kołeczek po swoim najlepszym biegu w tym sezonie awansowała do wielkiego finału mistrzostw Europy w biegu na 100 metrów przez płotki. Ta sztuka nie udała się Klaudii Siciarz.

Piotr Szarwark
Karolina Kołeczek Getty Images / Lintao Zhang / Na zdjęciu: Karolina Kołeczek
Klaudia Siciarz oraz Karolina Kołeczek stanęły przed bardzo trudnym zadaniem w półfinałowych biegach na 100 metrów przez płotki podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy. Obie w swoich biegach startowały bowiem z najmniej korzystnego, ósmego toru.

Siciarz zaprezentowała się w drugim półfinale. Polka niestety została na starcie i nie była w stanie odrobić strat na krótkim dystansie. Ostatecznie wpadła na metę jako szósta z czasem 13.20 s. Bieg zwyciężyła Białorusinka, Elvira Herman.

Zdecydowanie lepiej spisała się natomiast Karolina Kołeczek. Zawodniczka w kluczowym momencie pobiegła najlepiej w tym roku i wpadła na metę jako trzecia. Do finału awansowała nie bezpośrednio, ale dzięki uzyskanemu wynikowi.

Warto dodać, że o awansie do finału zdecydował pomiar do tysięcznych części sekundy, bo aż cztery zawodniczki uzyskały 12.94. Kołeczek była z nich najszybsza.