HME Glasgow 2019: zaskakujący sprint mężczyzn. Jan Volko ze złotym medalem

Jan Volko pogodził faworytów i zwyciężył w finale biegu na 60 metrów podczas halowych mistrzostw Europy. Słowak pobiegł bardzo solidnie i przekroczył linię mety w czasie 6,60 s. Podium uzupełnili Emre Zafer Barnes i Joris van Gool.

Mateusz Kozanecki
Jan Volko (z lewej) PAP/EPA / VALDRIN XHEMAJ / Na zdjęciu: Jan Volko (z lewej)
Jan Volko nieco został na starcie, Słowak mocno jednak pracował i szybko dorównał do czołówki biegu. Biegł niemal ramię w ramię z Emre Zaferem Barnesem z Turcji. Na metę niemal równocześnie wpadło trzech zawodników.

Okazało się, że po złoty medal w sprincie sięgnął właśnie Słowak, który do tej pory legitymował się piątym wynikiem w Europie w tym sezonie. Drugie miejsce zajął Barnes, a trzecie Joris van Gool z Holandii. Bieg był bardzo wyrównany - różnica pomiędzy pierwszym a siódmym zawodnikiem wyniosła zaledwie 0,07 s.

W rywalizacji sprinterów brał udział Remigiusz Olszewski. Polak nieźle zaprezentował się w eliminacjach i pojawiły się nadzieje, że uzyska awans do finału. Tak się jednak nie stało, w półfinale był piąty i zabrakło mu ostatecznie 0,05 s.