Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019. Złoto dla Chinki. Paulina Guba nie włączyła się do walki o medale

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Paulina Guba
PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Paulina Guba

Niespodzianki medalowej nie było. Paulina Guba w najlepszej próbie uzyskała 18,02 i zajęła 10. miejsce w finale pchnięcia kulą kobiet na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Dosze. Złoto zdobyła, obrończyni tytułu, Chinka Lijiao Gong.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=15900]

Paulina Guba[/tag] do czwartkowego finału przystąpiła jako mistrzyni Europy. Szanse na medal Polka miała jednak bardzo małe. Nasza reprezentantka nie przyjechała do Docha w najwyższej formie, co doskonale było widać w kwalifikacjach. Co prawda Guba awansowała do finału, ale z ostatnim, 12. wynikiem (18,04).

Dzień później nie było lepiej. Realnym celem był dla mistrzyni Europy wąski finał (z udziałem ośmiu kulomiotek), ale również i tego nie udało się zrealizować. Czwartkowy finał Paulina Guba rozpoczęła od próby na 18,02. W kolejnej uzyskała 17,97, a w trzeciej spaliła rzut. Ostatecznie 28-latka została sklasyfikowana na 10. miejscu.

Złotą medalistką została Lijiao Gong. Chinka zwycięski rzut oddała już w pierwszej próbie, w której uzyskała 19,55. Azjatka obroniła tytuł mistrzyni świata. Srebro wywalczyła Jamajka Danniel Thomas-Dodd, a brąz Niemka Christina Schwanitz, która najniższy stopień podium zapewniła sobie w przedostatnim rzucie.