Żeglarski pech nie opuszcza Piotra Kuli

Piotr Kula po raz drugi nie ukończył wyścigów na igrzyskach olimpijskich. Błąd na starcie do pierwszego z czwartkowych wyścigów spowodował, że Polak nie poprawił swojej pozycji w klasyfikacji.

Sebastian Nowak

Środa dla Piotra Kuli była dniem odpoczynku od rywalizacji w żeglarskiej klasie Finn. Jego ostatnie wyniki nieco poprawiły się i Polak po sześciu wyścigach zajmował 17. miejsce. W pierwszym czwartkowym wyścigu został jednak wykluczony, bo w momencie sygnału startu znalazł się po kursowej stronie linii startu. Polak mógł zrehabilitować się w swoim drugim starcie, bo przez dłuższy czas płynął na 6. pozycji. W połowie dystansu Kula został jednak wyprzedzony przez sześciu rywali i ostatecznie dotarł do mety na 11. pozycji. Taki wynik pozwolił polskiemu żeglarzowi na zachowanie 17. miejsca w klasyfikacji punktowej.

Na prowadzeniu w dalszym ciągu znajduje się Jonas Hogh-Christensen, ale w pierwszym czwartkowym wyścigu zajął dopiero 8. miejsce i jego przewaga nad resztą stawki znacznie uszczuplała. W piątek zaplanowano jedne z ostatnich biegów, a medalistów poznamy w niedzielę.

1. Jonas Hogh-Christensen (Dania) - 18 pkt.
2. Ben Ainslie (Wlk. Brytania) - 21 pkt.